Цензор.НЕТ

04.11.18 16:16

Закон "Маски-шоу стоп-2" набув чинності

Тепер слідчі і прокурори зобов'язані компенсувати збитки за неправомірні дії під час розслідувань.

Закон "Маски-шоу стоп-2" набув чинності

В Україні набув чинності закон, згідно з яким слідчі і прокурори мають компенсувати збитки за свої неправомірні дії під час розслідування справ, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

У суботу, 3 листопада, відповідний закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами під час провадження досудового розслідування" було опубліковано в газеті "Голос України". Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила цей закон, 31 жовтня його підписав Президент.

У прес-службі Президента пояснили, що нововведення спрощує механізм притягнення до відповідальності слідчого або прокурора, який прийняв незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасовано судом.

Тепер, якщо слідчий або прокурор під час проведення слідчих дій поводиться незаконно, то коли суд ухвалить рішення про компенсацію збитків, платитиме не держава, а саме слідчий або прокурор.

Підприємець тепер може подати в суд скаргу, якщо слідчий повторно порушив кримінальну справу за тією ж фабулою, а також оскаржити неправомірну бездіяльність слідчого органу, якщо справа розглядається "понад один рік або понад18 місяців і безпідставно не закривається".

За словами міністра юстиції Павла Петренка, новий закон дозволить залучити до відповідальності конкретних "перевертнів у погонах".

Петренко зазначив, що цим законом уряд продовжує створювати законодавчу базу щодо захисту підприємців, розпочату законом про обов'язкову відеофіксацію під час проведення обшуків, який називають "маски-шоу стоп".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики