Цензор.НЕТ

05.11.18 14:30

"Шанси на зупинку "Північного потоку-2" є, і Україна продовжує боротися", - Вітренко

Шанси на зупинку будівництва газопроводу "Північний потік-2" ще залишаються, попри фактичну підтримку проекту урядом Німеччини.

"Шанси на зупинку "Північного потоку-2" є, і Україна продовжує боротися", - Вітренко

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу" в Twitter.

Шанси на зупинку Північного потоку-2 є, і Україна продовжує боротися, - Вітренко 01

Цю ж думку в себе на сторінці в Facebook висловив Головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. За його словами, попри фактичну підтримку "Північного потоку-2" урядом Німеччини шанси на його зупинку ще є.

Він зазначив, що "план Б" в такому випадку полягає в судах проти "Газпрому", в яких Україна домагатиметься компенсації за відсутність транзиту. Зокрема, "Нафтогаз" використовуватиме положення поточного транзитного контракту, яке дає йому право переглядати тариф, і включатиме в розрахунок цього тарифу прискорену амортизацію або економічне знецінення української ГТС як наслідок відсутності транзиту після 2020 року.

Вітренко наголосив, що у "Газпрому" є можливість уникнути необхідності компенсації цих витрат, але для цього йому слід відмовитися від "Північного потоку-2".

"На останок прокоментую заяви тих, хто каже про необхідність змиритися з "Північним Потоком-2" і замість боротьби розвивати власний видобуток. Я не бачу логіки в таких заявах. Власний видобуток потрібно розвивати в будь-якому разі, це не залежить від боротьби проти "Північного Потоку-2". На своєму рівні ми збільшили видобуток газу до рекордного за останні 23 роки рівня - за рахунок застосування нових технологій, а не за рахунок нових ліцензій", - додав він.

Шанси на зупинку Північного потоку-2 є, і Україна продовжує боротися, - Вітренко 02
Шанси на зупинку Північного потоку-2 є, і Україна продовжує боротися, - Вітренко 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики