Цензор.НЕТ

06.11.18 09:42

У липні в рамках навчань спецпризначенці ЗСУ безперешкодно проникли на територію арсеналу біля Ічні, встановили "закладку" і спокійно покинули територію частини, - Бутусов

На початку липня 2018 року в рамках навчань загін спецпризначенців ЗСУ безперешкодно проник на територію арсеналу біля Ічні, встановив умовну закладку і зміг також безперешкодно покинути територію військової частини. Сліди проникнення військовослужбовцями військової частини були виявлені пізно, коли умовна диверсія вже була здійснена. Разом з тим, на арсеналі постійно проходили перевірки щодо пожежної безпеки і служби військ.

У липні в рамках навчань спецпризначенці ЗСУ безперешкодно проникли на територію арсеналу біля Ічні, встановили "закладку" і спокійно покинули територію частини, - Бутусов

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Оборона арсеналу в Ічні: доповідь начальнику Генштабу про проникнення на базу спецпризначенців ЗСУ:

"У військовій частині А1479 під час проведення тактико-стройового заняття з теми "Організація охорони та оборони об'єктів. Протидія диверсійно-розвідувальним групам" 4 липня 2018 р. об 11:30 тракторист, що здійснював оранку контрольно-слідової смуги охоронного периметра військової частини А1479 та чатовий посилення, виявили сліди на КСС.

Вивчаючи сліди, на КСС виявили пошкодження зовнішньої і внутрішньої огорожі, про що було повідомлено по команді.

Черговий військової частини А1479 направив дві резервні групи. Одна група посилення заблокувала прохід, інша висунулася по слідах на технічну територію військової частини А1479, з метою наздогнати порушника. Під час переслідування група посилення, рухаючись по сліду порушника, прибула на майданчик зберігання боєприпасів №171, де і виявила невідому коробку чорного кольору, закутану прозорим скотчем, з надрукованим на принтері написом "ГЕКСОГЕН" - надалі "закладка".

Характер виявлених на охоронному периметрі слідів свідчив про те, що був один чоловік, який вийшов з технічної території військової частини в тому ж напрямку.

Коли це все стало відомо, командир військової частини А1479 прийняв рішення про проведення прочісування технічної території силами особового складу військової частини, і направлення резервної групи разом з особовим складом групи спецпризначенців ВСП на перевірку зовнішнього боку охоронного периметра. Резервна група разом з особовим складом групи спецпризначенців ВСП на відстані 50 м від забороненої зони виявили сліди пунктів спостереження.

Під час ретельної перевірки технічної території інших слідів порушників виявлено не було", - оприлюднив Бутусов.

"Які висновки можна зробити з цього звіту? Навіть наявність подвійної огорожі та постів охорони периметра, за відсутності охоронної сигналізації та відеоспостереження не дозволило помітити проникнення на арсенал. Сліди проникнення були виявлені пізно, коли не тільки була встановлена ​​закладка, але і диверсійна група покинула місце подій. Звичайно, за період липень-жовтень встановити відеоспостереження і сигналізацію не встигли, тому передумови для атаки противника залишилися", - акцентував журналіст.

"Контроль і управління заходами безпеки на арсеналі в Ічні в 2018 році - цитата з доповіді начальника Генштабу Муженка В.М.:

"Надано 3 розпорядження начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України; 4 розпорядження першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України; підготовлено 7 доповідей за результатами роботи начальника Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України та надано вказівки до керівництва. Особовим складом Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України проведена робота з перевірки стану живучості, служби військ та вибухопожежобезпеки військової частини А1479 (м. Ічня, Чернігівська обл.) у 2018 році:
офіцерами служби військ Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України 5 разів – з 12.03.18, 04.04.18, з 02.07.18, 06.07.18 та 24.07.18; офіцерами управління пожежної безпеки Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил України та територіальними відділами пожежної безпеки ОК надання допомоги – з травня по вересень 2018 року – постійно; робочою групою управління забезпечення живучості Центрального управління безпеки військової служби Збройних Сил в червні 2018 року та сплановано в жовтні 2018 року", - опублікував Бутусов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики