Цензор.НЕТ

06.11.18 12:37

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити по 11 тис. євро кожному із 12 постраждалих від погрому в Одеській області 2002 року ромів

Суд встановив, що відповідальність за цей злочин несе українська влада.

ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити по 11 тис. євро кожному із 12 постраждалих від погрому в Одеській області 2002 року ромів

Європейський суд з прав людини визнав українську владу винною в погромі ромського поселення в Одеській області в 2002 році і зобов'язав виплатити по 11 тис. євро моральної компенсації кожному із 12 постраждалих. Про це йдеться в рішенні суду від 6 листопада, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

Ще п'ятьом заявникам суд призначив по 9 тис. євро компенсації.

Справа "Бурля та інші проти України" стосувалася погрому, влаштованого в 2002 році в селищі Петрівка Одеської області.

"Постраждалі ромі, зокрема, стверджували, що держава несе відповідальність за вторгнення і розграбування їхніх будинків, оскільки місцева влада в гіршому випадку була співучасником нападу, а в кращому - нічого не зробила, щоб запобігти цьому", - йдеться в рішенні.

ЄСПЛ одностайно ухвалив, що в цій справі є порушення ст. 8 (право на повагу будинку) та ст. 14 (заборона дискримінації) Європейської конвенції про права людини. Також суд вирішив, що стосовно низки заявників були порушення ст. 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції.

Аргументи українського уряду про те, що влада не брала участі в погромі, ЄСПЛ відхилив. Суд також наголосив, що рішення правоохоронців не захищати цю групу осіб можна трактувати як таке, що принижує гідність.

Нижче наведено хронологію події: 7 вересня 2002 року 17-річний етнічний українець був убитий у селі Петрівка, імовірно, ромами. У відповідь натовп місцевих жителів зажадав вигнання всіх ромів із села.

Місцева рада погодилася з таким рішенням і вимагала від правоохоронців вигнати "соціально небезпечних людей, незалежно від етнічного походження". Того вечора мер селища порадив ромам піти, щоб уникнути погрому, а вночі натовп із кількох сотень осіб обшукав будинки заявників і розгромив їх.

Під час атаки були присутні правоохоронці, але вони не намагалися запобігти спустошенню будинків і були зосереджені винятково на запобіганні людським жертвам.

Кримінальну справу було порушено 10 вересня 2002 року. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики