Цензор.НЕТ

06.11.18 15:08

Україна створює інтегровану інклюзивну медичну систему, - Супрун

В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров'я.

Україна створює інтегровану інклюзивну медичну систему, - Супрун

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на Глобальній конференції з первинної медико-санітарної допомоги в Астані (Казахстан) у понеділок.

"В Україні триває докорінна трансформація системи охорони здоров'я. Ми відходимо від застарілої радянської системи Семашка, яка базувалася на утриманні медустанов, до моделі, яка орієнтується на пацієнта і медичні послуги, які він отримує. Головний вектор нашої трансформації - перехід від ліквідації наслідків хвороби (стаціонарної допомоги) до роботи "на випередження" - сильної системи громадського здоров'я та розвиненої мережі первинної медичної допомоги. Це і є нашими пріоритетами в державній політиці", - сказав а Супрун.

За її словами, тепер пацієнти можуть вибрати свого лікаря первинної медичної допомоги в будь-якій установі, як у державній, так і в приватній за умови, що ця установа підписала договір з Національною службою охорони здоров'я України.

"Це особливо важливо для вразливих груп населення, наприклад, для вимушених переселенців", - повідомила вона.

Супрун також підкреслила важливість створення захищеної електронної системи охорони здоров'я, яка є фундаментом для всіх процесів.

"Вона містить дані про всіх пацієнтів, лікарів і медичні установи, які приєдналися до реформи. Що це змінило? Це дозволило нам звільнити пацієнтів від тих вимог, яких потрібно було дотримуватися раніше, наприклад, звертатися тільки до конкретного лікаря, показувати всі особисті документи", - сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

Супрун поінформувала, що з початку медичної реформи понад 20 млн українців підписали декларації зі своїми лікарями. Зарплати багатьох сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів збільшилися в 2-3 рази через введення капітаційної ставки. Тому лікарі теж зацікавлені в трансформації медицини.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики