Цензор.НЕТ

06.11.18 16:07

НАБУ завершило розслідування "справи Омеляна"

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили Міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну про завершення досудового розслідування за фактами можливого незаконного збагачення і декларування недостовірної інформації.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

Зазначається, що у вівторок, 6 листопада 2018 року, стороні захисту надано доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

У НАБУ нагадали, що за даними слідства, в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, Омелян придбав у власність активи, законність отримання яких не підтверджена доказами, і вартість яких значно перевищує його законні доходи.

Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 випуску і готівку в сумі 90 тис. дол. та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів в той час становила 4 млн 230,5 тис. грн.

Крім того, детективи НАБУ встановили факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей в е-декларації. Так, в електронній декларації 2015 року вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності або користуванні, а також витрат становила не менше 3,034 млн грн, в 2016 - понад 8,024 млн грн.

Також наголошується, що в декларації за обидва роки чиновник навмисне не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого, за версією слідства, він є, і який був у його володінні та користуванні. Не відображені в електронній декларації 2015 року видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр і члени його сім'ї. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування в 2016 році іншим заміським будинком і земельною ділянкою.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснювали з травня 2017 року.

Нагадаємо, 13 вересня співробітники НАБУ вручили міністру інфраструктури Омеляну підозру за "незаконне збагачення" десять років тому, "користування або придбання" машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року.

Сам міністр заявив про співпрацю керівництва Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з українськими політиками і намір подати на НАБУ в суд. Він категорично відкинув корупційні звинувачення на свою адресу і заявив, що не подаватиме у відставку.

Зі свого боку, в НАБУ назвали заяви міністра Омеляна про висунуту йому підозру "маніпуляцією фактами".

14 вересня Солом'янський районний суд міста Києва вирішив відпустити міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на поруки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики