Цензор.НЕТ

06.11.18 16:48

У США стартували проміжні вибори: влада Трампа може похитнутися

Якщо переможуть демократи, вони можуть почати нові розслідування про зв'язки Трампа з Росією.

У США стартували проміжні вибори: влада Трампа може похитнутися

У США відкрилися дільниці для голосування на проміжних виборах до парламенту, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо свобода".

На цих виборах повністю переобирають склад нижньої палати Конгресу - Палати представників, а також 35 зі 100 сенаторів, 36 із 50 губернаторів, більшу частину верхніх і нижніх палат законодавчих зборів штатів (87 з 99), генеральних прокурорів та інших чиновників у багатьох штатах.

Зараз Республіканська партія, членом якої є президент Трамп, контролює відразу дві палати - Сенат (51 республіканець і 49 демократів) і Палату представників (241 республіканець і 194 демократи).

Вибори називаються проміжними, оскільки вони відбуваються через два роки після останніх президентських виборів і за два роки до наступних у 2020 році.

Проміжні вибори часто відображають рівень президентської популярності", - цитує DW вченого Тревора Тролла, який спеціалізується на вивченні питань зовнішньої політики при Університеті Джорджа Мейсона й Інституті Катона. "Зовнішньополітичний курс Трампа виявився загалом доволі непопулярним в очах американської громадськості, про що свідчить більшість нещодавніх опитувань, і це негативно позначилося на його популярності", - додає експерт.

Якщо демократи, які сьогодні в опозиції, повернуть собі більшість в одній чи обох палатах Конгресу, то зможуть блокувати реформи, які проводить адміністрація Трампа (зокрема, у сфері податків, міграції та системи охорони здоров'я), а також впливати на підписання міжнародних договорів.

Газета The Washington Post не виключає, що реванш демократів може привести до низки повісток до суду для співробітників адміністрації Трампа або навіть до початку процедури його імпічменту.

Голосування завершиться завтра о 6 ранку за київським часом.

Проміжні вибори в Конгрес будуть найвитратнішими в історії. Лише ТБ-реклама кандидатів обійшлася в понад $1 млрд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики