Цензор.НЕТ

06.11.18 18:01

Україна й Ізраїль підпишуть угоду про вільну торгівлю наприкінці листопада, - Гройсман

Україна й Ізраїль підпишуть Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) наприкінці листопада

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці повідомив український прем'єр-міністр Володимир Гройсман за підсумками зустрічі з новим надзвичайним і повноважним послом Ізраїлю в Україні Джоелом Ліоном.

"Документ суттєво розширить наше економічне співробітництво і дозволить наростити товарообіг, який зараз становить $1 млрд на рік", - зазначив глава уряду.

В.Гройсман також додав, що цього місяця в Києві відбудеться українсько-ізраїльський інноваційний саміт, учасниками якого стануть представники близько 50 підприємств, що працюють в області високих технологій.

"Співпраця саме у сфері інновацій вважаємо одним із найперспективніших", - підкреслив український прем'єр.

Україна й Ізраїль підпишуть угоду про вільну торгівлю наприкінці листопада, - Гройсман 01

Як повідомлялося, Україна й Ізраїль завершили переговори про укладення угоди про ЗВТ у квітні і мали намір підписати його до кінця 2018 року. На початку серпня сторони завершили юридичну звірку тексту, а наступним кроком підготовки угоди до підписання був переклад узгодженого тексту українською мовою та івритом.

Мінекономрозвитку України зазначало, що з моменту набрання документом чинності Ізраїль має намір скасувати на 80% мита для промислових товарів, а також низки товарів аграрної продукції - в рамках квот. Повністю ввізні мита на вказані в угоді сільгосптовари будуть скасовані під час перехідних періодів на три, п'ять і сім років. Для окремої категорії товарів передбачена часткова лібералізація.

У свою чергу, Україна має намір відкрити 70% ринку промислових товарів для ізраїльських виробників, а також скасувати мита на низку сільськогосподарської продукції відразу після набрання чинності угодою, на деякі - впродовж трьох-п'яти років. Зокрема Україна планує знизити тарифи на деякі сезонні овочі і фрукти з Ізраїлю.

Ізраїль стане 46 країною, з якою Україна укладе угоду про ЗВТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики