Цензор.НЕТ

06.11.18 20:25

69 членів Європарламенту просять Меркель відмовитися від "Північного потоку-2" і підтримати Україну

На їхню думку, цей проект розколює Європу, коли вона найбільше потребує єдності.

69 членів Європарламенту просять Меркель відмовитися від "Північного потоку-2" і підтримати Україну

Частина членів Європарламенту закликає канцлера Німеччини Ангелу Меркель відмовити в підтримці проекту німецько-російського газопроводу "Північний потік-2", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Postimees.

У листі, підписаному 69 європарламентарями і ще приблизно 20 політиками з держав-членів Євросоюзу, наголошується, що, розвиваючи цей проект, уряд Німеччини розколює членів ЄС, хоча Спільнота як ніколи раніше потребує згуртованості.

"Просимо вас, пані канцлер, щоб ваш уряд переглянув і змінив свою політику щодо "Північного потоку-2". Перестаньте гальмувати роботи, пов'язані з Газовою директивою. Підтримайте позицію Єврокомісії та Європарламенту. Дайте президенту Росії зрозуміти, що Німеччина підтримуватиме своїх партнерів з ЄС і Україну. Виберіть європейський шлях, а не шлях "Німеччина - найголовніше"", - йдеться в їхньому листі до Меркель.

У зверненні політики зазначають, що довіряючи до 80% поставок газу російському концерну "Газпром", Німеччина посилить свою енергетичну залежність, і це матиме серйозні наслідки для енергетичної безпеки ЄС.

"Діючи короткозоро, Німеччина зневажає принципи солідарності ЄС. Ваш уряд не керується правильним пріоритетами, пані канцлер. Ми просимо, змініть курс" - закликали європейські політики в листі.

Тим часом Nord Stream 2 AG, компанія-оператор газопроводу "Північний потік-2", 6 листопада повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано.

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже діючим "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу.

Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг і приносить Україні щорічно кілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на $0,7 млрд.

Втрата Україною транзиту означає втрату значної частини валютної виручки. За даними міністерства фінансів, самі лише прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Росія прагне відмовитися від транзиту газу через Україну за рахунок будівництва газопроводів в обхід України, зокрема, "Північного потоку-2".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики