Цензор.НЕТ

06.11.18 23:03

США можуть ввести проти Росії нові санкції за недотримання закону про хімічну зброю

Палата представників критикує адміністрацію Трампа за те, що досі немає конкретного плану впровадження цих санкцій.

США можуть ввести проти Росії нові санкції за недотримання закону про хімічну зброю

У комітеті закордонних справ Палати представників США заявили про невиконання Росією вимог закону про застосування хімічної і біологічної зброї, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресс-службу відомства.

"Нікого не повинно дивувати, що Володимир Путін не хоче відмовлятися від використання нервово-паралітичних речовини військового призначення. Неприйнятно, що в адміністрації немає плану дій щодо другого раунду обов'язкових санкцій, встановлених законодавством США", - йдеться в заяві.

Минулого тижня заступник представника держдепартаменту Роберт Палладіно заявляв, що "6 листопада - це крайній термін, до якого держдепартамент має підтвердити конгресу, що Росія виконала умови закону про хімічну і біологічну зброю".

Якщо держдеп не зможе надати висновки, що підтверджують виконання закону, він "після консультацій із конгресом має ввести в дію другий пакет санкцій" проти РФ, сказав Палладіно.

Нагадаємо, США 6 серпня ухвалили рішення про введення 27 серпня в дію проти РФ першого пакету санкцій, пов'язаних зі "справою Скрипаля".

Через три місяці після першого блоку санкцій, 27 листопада може бути запроваджений другий, суттєвіший блок.

Вашингтон може зробити такі дії, якщо Росія не надасть "надійні запевнення" про відмову від використання хімічної і біологічної зброї і не буде готова допустити на свої хімічні об'єкти інспекторів ООН.

Екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживає у Великій Британії, засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, 5 березня 2018 року постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалих було отруєно нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на життя Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері: Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила: "Підозрювані у справі є офіцерами ГРУ Генштабу РФ".

З опублікованої 26 вересня третьої частини розслідування Bellingcat та The Insider відомо, що справжнє ім'я Руслана Боширова, якого звинувачують в отруєнні Скрипалів, - Анатолій Чепіга. 9 жовтня розслідувачі опублікували біографію другого обвинуваченого в отруєнні Скрипалів Олександра Мішкіна, який ховався під ім'ям "Олександр Петров".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики