Цензор.НЕТ

07.11.18 09:03

Пожежна сигналізація в одеському таборі "Вікторія" до НП спрацьовувала постійно, на неї не зважали, - постраждала Гариджук

Сигналізація в дитячому таборі "Вікторія", де внаслідок пожежі у вересні 2017 року загинуло троє дітей, працювала. Але вона часто спрацьовувала помилково, на неї не зважали.

Пожежна сигналізація в одеському таборі "Вікторія" до НП спрацьовувала постійно, на неї не зважали, - постраждала Гариджук

Про це у Київському районному суді Одеси розповіла постраждала Катерина Гариджук, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське. Під час засідання 6 листопада постраждалі батьки та діти розповіли про побутові умови відпочинку дітей у закладі, а також згадали події тієї ночі, коли сталася пожежа. Особливу увагу під час допиту зосередили на справності пожежної сигналізації, а також причинах пожежі. Сигналізація періодично спрацьовувала, але вихователі пояснювали дітям, що це пов’язано із перепадом напруги в електромережах. Батьки постраждалих зазначили, що основною причиною пожежі, про яку їм повідомили працівники табору, начебто стало коротке замикання в електромережі.

Крім того, за словами потерпілих, на момент, коли дітей поселяли в дерев’яний будиночок, з ними ніхто не проводив інструктажу з техніки безпеки.

Одна мати згадала, що в художньої керівниці хореографічного гуртка "Адель" Тетяни Єгорової був кип’ятильник, і діти на прохання вихователів готували чай за його допомогою.

Окрім сторони постраждалих, суд розпочав допит свідків, зокрема працівників Одеської міської ради. Та через брак часу встигли допитати лише колишнього працівника табору Сергія Кулебу, який повідомив, що на момент пожежі бачив Тетяну Єгорову, яка кричала, що це вона винна у пожежі. Версію про те, що причиною пожежі став кип’ятильник художньої керівниці, за його словами, він чув і від вожатих, і від дітей.

Адвокат батьків загиблих дітей зазначила, що оскільки судовий розгляд справи триває вже понад рік, батьки поділилися на два табори. По суті, ті батьки, чиї діти загинули під час пожежі, сьогодні власними силами намагаються встановити правосуддя та дізнатися, що стало причиною пожежі і хто в цьому винний.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня 2017 року в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна будівля. Загинули троє дітей. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 270 КК "Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки". Підозру оголошено двом посадовим особам дитячого закладу - директору і відповідальному за пожежну безпеку.

Були затримані директор комплексу Петрос Саркісян і вихователька Наталія Янчик, яка за функціональними обов'язками мала відповідати за пожежну безпеку. 18-го суд ухвалив рішення заарештувати обох без права внесення застави. 28 вересня суд відпустив Янчик на свободу на поруки народних депутатів.

15 листопада суд дав можливість вийти під заставу директору табору "Вікторія", але вже 30 листопада апеляційний суд Одеської області задовольнив скаргу прокуратури про продовження терміну утримання його під вартою без права внесення застави.

2 лютого 2018 року слідчі прокуратури Одеської області повідомили про підозру в службовій недбалості (ч.2 ст.367 КК України) одному з інспекторів Київського районного відділу ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області в рамках розслідування справи про пожежу в одеському таборі "Вікторія", під час якої загинули троє дітей.

12 березня 2018 року розпочалося підготовче судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього директора дитячого табору "Вікторія".

24 квітня Київський районний суд Одеси виніс вирок Наталі Янчик (Цокур), виховательці дитячого табору "Вікторія", відповідальній за пожежну безпеку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики