Цензор.НЕТ

07.11.18 12:42

"Проситимемо Верховну Раду перейменувати УПЦ МП", - Філарет

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) проситиме Верховну Раду перейменувати Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) на Російську православну церкву в Україні.

"Проситимемо Верховну Раду перейменувати УПЦ МП", - Філарет

Як передає Цензор.НЕТ, про це, як пише парламентська газета "Голос України", повідомив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет.

Він зазначає, що священики і миряни, які не захочуть бути в Українській православній церкві, мають називатися Російською православною церквою в Україні. За його словами, Київський патріархат звернеться до Верховної Ради України з проханням ухвалити закон про єдину православну церкву в Україні, а також про зміну назви УПЦ Московського патріархату на Російську православну церкву в Україні.

"Чого ми вимагатимемо? Щоб в Україні була Українська православна церква і щоб РПЦ не ховалася під назвою "українська", будучи по суті російською. І тому ми проситимемо Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна православна церква, а друга православна церква має називатися російською. Тим більше, богослужіння звершуються церковнослов’янською мовою, проповідь - російською, захищають інтереси на сході російські", - цитують слова Філарета.

Він також наголосив, що зараз Москва під виглядом захисту православних намагається втрутитися в українські церковні справи і нагнітати ситуацію навколо процесу отримання Томосу. Він також зазначає, що українська сторона не допустить будь-якого насильства.

Зазначимо, що "Українська православна церква" - це офіційна юридична назва церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики