Цензор.НЕТ

07.11.18 16:39

Росія прикриває агресію в Азовському морі "боротьбою з піратством", - МЗС

Росія прикривається боротьбою з піратством, блокуючи Керченську протоку і вільний доступ кораблям до українських портів.

Росія прикриває агресію в Азовському морі "боротьбою з піратством", - МЗС

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на конференції "Уроки гібридного десятиліття: що потрібно знати для успішного просування вперед".

"Ми бачимо вже зараз в Азовському морі, де триває постійне зловживання щодо зупинки кораблів, з блокування українських портів, і все це відбувається з використанням Міжнародної морської конвенції, якою передбачені так само, як міжнародним звичаєвим правом, певні випадки, коли країни можуть використовувати військові засоби для перевірки вантажів на предмет, наприклад, боротьби з піратством. І саме цією боротьбою з піратством зараз прикривається Росія, блокуючи Керченську протоку і блокуючи можливість кораблям вільного доступу до українських портів", - зазначила вона.

У той же час Зеркаль наголосила, що поступово справжні наміри і дії Росії стають зрозумілими для міжнародних партнерів, нагадавши, що і США, і Єврокомісія вже зробили заяви про засудження російської агресії в Азовському морі.

Нагадаємо, з квітня 2018 року Росія затримала в Азовському морі понад 200 іноземних суден.

У відповідь Україна посилила угруповання Збройних сил на Азовському напрямку. РНБО на засіданні 6 вересня затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів. Заступник голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк поінформував, що в Азовському морі вже зосереджено понад 120 кораблів і катерів РФ.

Європейський парламент 25 жовтня без обговорення прийняв резолюцію, в якій висловив стурбованість порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики