Цензор.НЕТ

08.11.18 12:36

ДТЕК Енерго перевів третій за рахунком енергоблок Придніпровської ТЕС на газове вугілля

Компанія ДТЕК Енерго завершила переведення енергоблоку № 9 ДТЕК Придніпровської ТЕС на українське газове вугілля, повідомляє прес-служба компанії.

"Персонал ДТЕК Придніпровська ТЕС запустив у мережу енергоблок № 9 потужністю 150 МВт. Це третій за рахунком блок станції, який почав працювати на українському паливі", - зазначають у компанії.

Згідно з повідомленням, блок № 9 був переобладнаний з використання антрациту на газове вугілля за 9 місяців. У 2017 р. ДТЕК переобладнав блоки № 7 та № 8, передає Главком.

У компанії уточнюють, що за рік роботи Придніпровської ТЕС на газовому вугіллі потреба в імпортному антрациті знизилася на 0,7 млн ​​тонн. Станція припинила використовувати антрацит з 21 квітня 2018 року.

"У цьому році ми повністю завершимо переведення з антрациту на газове вугілля чотирьох блоків Придніпровської ТЕС загальною потужністю 600 МВт. Українське вугілля - це запорука стабільного енергопостачання України. І чим більше теплова генерація буде орієнтуватися на паливо, яке видобувається в Україні - тим більший позитивний ефект отримає держава і жителі", - підкреслив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

Підключення до енергосистеми ще одного переобладнаного блоку - № 10 – заплановано на грудень 2018 р. зараз повним ходом ведуться будівельно-монтажні роботи. Загальна вартість переведення енергоблоків № 9, 10 - 300 млн грн.

У компанії додають, що ДТЕК з квітня 2017 року реалізує поетапний план переведення енергоблоків антрацитових ТЕС компанії на українське вугілля для мінімізації імпорту.

"Це була оперативна реакція компанії на зупинку поставок антрациту з тимчасово неконтрольованих районів Донецької та Луганської області в березні 2017 року внаслідок блокади", - підсумували в ДТЕК.

"ДТЕК" створений в 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Нагадаємо, Кабінет міністрів підготував розпорядження, яким планує ввести в дію пріоритетне спалювання на теплоелектростанціях українського вугілля, що дозволить знизити споживання імпортного антрациту і посилить енергетичну незалежність країни. На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, пріоритет українського вугілля позитивно вплине на вітчизняну економіку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики