Цензор.НЕТ

08.11.18 14:15

Рада ухвалила законопроект про розмитнення "євроблях". ВIДЕО (оновлено)

Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (№8487), який має вирішити питання з розмитненням автомобілів на іноземних номерах ("євробляхах").

Рада ухвалила законопроект про розмитнення "євроблях". ВIДЕО (оновлено)

За відповідне рішення проголосували 250 нардепів, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Законопроект передбачає введення нової формули акцизного податку, який буде розраховуватися як множення базової ставки на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років): "Ставка = Ставкабазова х Кдвигун х Квік".

Базова ставка становитиме 50 євро для машин з бензиновим двигуном з об'ємом циліндрів до 3000 куб. сантиметрів, 100 євро - для машин з бензиновим двигуном з об'ємом циліндрів понад 3000 куб. сантиметрів, 75 євро - для машин з дизельним двигуном з об'ємом циліндрів до 3500 куб. сантиметрів, 150 євро - для машин з дизельним двигуном з об'ємом циліндрів понад 3500 куб. сантиметрів.

Ставка податку для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або декількома), встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт.год ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

Встановлено граничний коефіцієнт віку імпортованого автомобіля - 15, тобто всі автомобілі старше 15 років будуть мати максимальний коефіцієнт 15.

Протягом 90 календарних днів після набуття чинності законом діятиме знижувальний коефіцієнт 0,5, після і до 90 днів з моменту набуття чинності законом діятиме понижувальний коефіцієнт 0,75. Цим знижувальним коефіцієнтом можна скористатися лише під час ввезення легкових автомобілів і в кількості одна машина на одну людину.

Протягом 180 днів можна буде розмитнити автомобіль на єврономерах без притягнення до відповідальності за недотримання термінів та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту.

Після закінчення 180 днів після набуття чинності законом правоохоронці зможуть зупиняти "евробляхи" і штрафувати водіїв за порушення умов транзиту.

"Всі штрафи за новою системою, які передбачені. Почне діяти система взаємопов'язаних функцій між прикордонниками, митниками та патрульної поліцією. Всі автомобілі на європейській ресторації зможе зупиняти патрульна поліція і будуть з'ясовуватися обставини, який водій керує, з порушеннями термінів або без і далі всі процедури", - роз'яснила Ніна Южаніна.

"Здійснення митного оформлення транспортного засобу з дотриманням умов, визначених пунктом 93 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України, звільняє осіб, відповідальних за дотримання термінів і умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від відповідальності, передбаченої пунктом 206.16 статті 206 та пунктом 218.3 статті 218 цього Кодексу, за порушення митних правил щодо транспортного засобу, щодо якого не дотримано терміни та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту", - йдеться в законопроекті.

Кошти від розмитнення "евроблях" в 2018-2019 роках будуть спрямовані на покриття дефіциту Пенсійного фонду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики