Цензор.НЕТ

08.11.18 15:29

ЄС надасть Україні макрофінансову допомогу "найближчими тижнями", - Порошенко

Загалом заплановано виділення 1 млрд євро двома траншами. Другий надійде навесні 2019 року.

ЄС надасть Україні макрофінансову допомогу "найближчими тижнями", - Порошенко

Президент України Петро Порошенко прогнозує надання Україні макрофінансової допомоги від Євросоюзу найближчими тижнями, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Про це глава держави заявив у четвер у Гельсінкі після закінчення конгресу Європейської народної партії.

"Буквально найближчими тижнями буде виділено 500 млн євро макрофінансової допомоги, буде надана допомога (за програмою) співпраці з Міжнародним валютним фондом", - повідомив П.Порошенко в Гельсінкі в четвер після конгресу Європейської народної партії.

"З віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом ми проговорили, що найближчим часом, за лічені тижні, буде виділено 500 млн євро макрофінансової допомоги", - зазначив Порошенко.

Президент додав, що з боку ЄС також "буде надана допомога у співпраці з Міжнародним валютним фондом".

"Ми сьогодні відчуваємо велику увагу і допомогу Європи. Ми разом. Я думаю, це дуже позитивний сигнал, який сьогодні отримала Україна", - підсумував Порошенко.

Нагадаємо, 14 вересня Україна і ЄС підписали кредитну угоду про надання 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Ці гроші мають піти на підтримку економічної стабілізації та структурних реформ.

За умовами угоди сума допомоги буде розділена на два транші. Перший з них Україна має отримати до кінця року. Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Загалом Євросоюз з 2014 року надав Україні 2,81 млрд євро макрофінансової допомоги: 1,360 млрд євро в 2014 році; 850 млн євро в 2015 році та 600 млн євро в 2017 році. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на 600 млн євро був скасований 18 січня 2018 року через невиконання Україною погоджених умов. Україна не виконала чотири вимоги, зокрема: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіциарних власників компаній.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики