Цензор.НЕТ

08.11.18 16:25

Гройсман пропонує змінити Конституцію: "Потрібен новий інструмент продовження децентралізації"

В Конституції України необхідно внести зміни, які б остаточно закріпили право громад на об'єднання.

Гройсман пропонує змінити Конституцію: "Потрібен новий інструмент продовження децентралізації"

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів України, про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час наради, присвяченої питанням децентралізації в Україні.

"Зараз потрібен новий інструмент продовження децентралізації. Нам потрібно оновити концепцію реформування місцевого самоврядування, затверджену в 2014 році. І наше завдання – бути ініціатором процесу змін до Конституції в частині розподілу повноважень, субсидіарності тощо", - сказав прем’єр-міністр.

За його словами, розпочата урядом реформа децентралізації вимагає активного і поглибленого продовження, адже точка неповернення змін ще не пройдена і є процеси, які становлять загрозу досягненню поставленої раніше мети.

"Я пам'ятаю, як в 2014 році говорили, що через реформи країна розвалиться. Як бачимо - ні! Вдала реформа децентралізації - це нові можливості й згуртованість країни. І зараз досягнутий результат треба захищати, - сказав Гройсман. - Ми бачимо приклади опору реформі - з боку обладміністрацій, райадміністрацій. Вони штучно стримують процес. Є і рішення судів зупинити об'єднання громад ... Тому пора з новою силою продовжити процес децентралізації".

Глава уряду підкреслив, що свого часу - в 2014 році - взяв на себе лідерство у впровадженні реформи. "І зараз потрібно дати новий поштовх реформі і захистити її. Зовні всі "за". Але під килимом починається гра, - зазначив Гройсман. - Децентралізацію не зупинити. Я продовжу лідерство в цьому процесі й зроблю все, щоб захистити бажання людей об'єднуватися".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики