Цензор.НЕТ

10.11.18 15:25

УПЦ (МП) про участь в об'єднавчому соборі: "Це абсолютно неможливо"

В управлінні справами Української православної церкви (МП) виключили можливість участі в об'єднавчому соборі, мета якого - створити в Україні нову церкву, незалежну від Московського патріархату.

УПЦ (МП) про участь в об'єднавчому соборі: "Це абсолютно неможливо"

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Інтерфакс".

"Це абсолютно неможливо. "Отцями" цього так званого собору, як передбачається, будуть розкольники, люди, які самі себе назвали священиками і єпископами. Прикметно, що навіть сам патріарх Варфоломій, хоча й оголосив про зняття з Філарета церковної заборони, але досі не поєднався з ним біля євхаристійної чаші", - заявив в інтерв'ю грецькому виданню "Ортодоксія.інфо" керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Тим паче, за його словами, об'єднуватися з Філаретом не може канонічна церква України, яку він майже 30 років "переслідував за підтримки політиків, зводив наклепи на її єпископат, благословляв захоплення храмів і побиття віруючих, чому є маса доказів".

Представник УПЦ (МП) не зміг сказати, яким чином може бути зменшена напруга довкола церковного питання в Україні. "На жаль, сьогодні Фанар - це глуха стіна, через яку не чути голосу мільйонів віруючих нашої церкви", - сказав керуючий справами.

На думку митрополита Антонія, причина церковного розколу в Україні, який виник майже 30 років тому, - особисті амбіції Філарета, який не став Московським патріархом, а "причина всіх сучасних проблем - особисті амбіції патріарха Варфоломія".

Коментуючи прагнення патріарха Варфоломія до першості в Православній церкві, керуючий справами УПЦ (МП) відзначив, що "Церква живе Євангелієм, а не "привілеями" неіснуючої імперії", і що в Євангелії сказано: хто називає себе першим - буде останнім.

"А якщо хтось і наважується називати себе першим, то Господь і таким людям показав своїм прикладом, що це означає. Бути першим - це не надсилати директиви про підпорядкування собі, як трактують сьогодні константинопольські єпископи, а служити всім іншим, вмиваючи їм ноги і розпинаючись за них. Якщо Фанар не розіб'є в собі глуху стіну і далі ігноруватиме всеправославний діалог з українського питання, то він ризикує не тільки голосу віруючої української пастви не почути, але не почує і голосу Самого Христа", - вважає представник УПЦ (МП).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики