Цензор.НЕТ

12.11.18 08:39

Захист психічного здоров'я українців мають внести до загальної політики і планів у галузі охорони здоров'я, - Супрун

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун обговорила з гендиректором єдиної гарячої лінії психологічної підтримки та протидії самогубствам в Австралії Lifeline Australia Колманом О'Дрісколлом впровадження подібної практики в Україні.

Захист психічного здоров'я українців мають внести до загальної політики і планів у галузі охорони здоров'я, - Супрун

Про це йдеться в повідомленні на офіційній Facebook-сторінці керівниці відомства охорони здоров'я, інформує Цензор.НЕТ.

"Плануємо створення "Лінії життя" і в Україні. Це буде загальнонаціональна служба підтримки, куди кожен українець у момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою. Важливо, щоби це була єдина всеукраїнська лінія, яка об’єднає зусилля багатьох фахівців, організацій, використовуючи досвід того, що вже напрацьовано в Україні та світі", - наголосила Супрун.

Вона зазначила, що Lifeline Australia - лінія допомоги, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 мільйону австралійців. Наразі там працює близько 40 центрів, що охоплюють 60 населених пунктів по всій країні.

"Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, адже лінія працює в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік), дзвінки безкоштовні та повністю анонімні ... В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Впевнена, що створення єдиної гарячої лінії в Україні допоможе врятувати життя багатьом українцям", - повідомила в.о. міністра.

Сторони підписали меморандум про співпрацю, щоб максимально прискорити процес імплементації такої практики в нашій країні. Він передбачає переклад протоколів надання психологічної допомоги, які використовують фахівці австралійської служби.

"Крім цього, за підтримки посольства Австралії в Україні буде розпочато відбір кандидатів - майбутніх тренерів працівників лінії", - зазначила Супрун.

Вона нагадала, що проблеми з психічним здоров'ям можуть виникнути на будь-якій стадії життя у всіх категорій населення, "саме тому охорона психічного здоров'я громадян має бути внесена до загальної політики і планів у галузі охорони здоров'я".

Захист психічного здоровя українців мають внести до загальної політики і планів у галузі охорони здоровя, - Супрун 01
Захист психічного здоровя українців мають внести до загальної політики і планів у галузі охорони здоровя, - Супрун 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики