Цензор.НЕТ

12.11.18 16:37

Україна може стати Техасом у Європі, - міністр енергетики США Перрі

Україна має великий ресурсний потенціал і може стати європейським Техасом, заявив міністр енергетики США Рік Перрі в ході зустрічі з представниками Американської торгової палати в Україні та Бізнес-ради США-Україна.

Україна може стати Техасом у Європі, - міністр енергетики США Перрі

"Ви можете не тільки бути основним постачальником у плані завозу скрапленого газу через Польщу, а потім звідти забезпечувати Європу. Потенціал розвідки і видобутку в Україні такий - і це свого роду моя заява: Україна може стати Техасом у Європі", - сказав він у Києві в понеділок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Р.Перрі зазначив "вражаючий" потенціал для такого розвитку.

"Я нагадую людям, які 10 років тому нам (в Техасі. - Ред.) розповідали, що в світі вже видобуто все викопное паливо. Вони називали той час піком видобутку нафти, пам'ятаєте? Якийсь чоловік подорожував по країні, розповідаючи про піки видобутку нафти. А ці ресурси завжди були там і інновації і технології дозволили нам отримати доступ до них. І сьогодні США є країною номер один у видобутку нафти і газу в світі", - сказав Р.Перрі, який був губернатором штату Техас в 2000-2015 рр.

За його словами, США продовжать допомагати Україні в розробці Національного плану енергетичної стабільності, а також продовжать співпрацю в створенні міжвідомчого оперативного штабу на випадок диверсій і ядерних інцидентів.

Водночас Р.Перрі повідомив, що багато американських компаній зацікавлені у співпраці з Україною: "У нас є багато компаній, які будуть зацікавлені прийти сюди і поспілкуватися з українським урядом з питання геологічної розвідки, прокладки планованих трубопроводів, щодо інфраструктурного потенціалу, який дає багатьом громадянам України роботу і поліпшення якості їхнього життя".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики