Проект змін до Конституції щодо статусу Криму розглянуть найближчим часом, - Порошенко

4206 64
Проект змін до Конституції щодо статусу Криму розглянуть найближчим часом, - Порошенко

Найближчим часом Конституційна комісія розгляне проект змін до Конституції України щодо статусу Криму і подасть його на розгляд президента України.

Про це йдеться в листі президента України Петра Порошенка, який було передано делегатам Курултаю, присутнім на конференції в Києві 12 листопада. Лист зачитав глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

"Ми всі розуміємо, що дискусія буде непростою, але зміни до Конституції щодо кримськотатарського народу потрібні Україні", - зазначив Порошенко.

У листі Порошенко також висловив слова подяки тим делегатам, які не побоялися приїхати на конференцію в Києві.

"Багато хто з вас приїхали на конференцію з Криму. Знаю, що окупанти свідомо створюють ситуацію, коли бути кримським татарином в сьогоднішніх реаліях півострова вже фактично є кримінальним злочином. А мати стосунок до представницьким органам кримськотатарського народу - тим більше. Після стількох років вигнання, повернувшись на Батьківщину, ваш народ зміг відродити функціонування своїх представницьких органів, і зараз агресор намагається, "ппридушивши" національні інститути, позбавити вас того, що дісталося кримськотатарському народу дорогою ціною. Але, думаю, Росія ще не усвідомила утопічності своїх дій. Те, що крім українського народу, кримськотатарський народ підтримує світова спільнота, не викликає сумніву", - йдеться в листі президента України.

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппарова раніше пояснювала, що кримськотатарська автономія "не має ніякого стосунку до сепаратизму", і її створення є правом корінного народу, яке визначено в Декларації ООН з прав корінних народів, до якої Україна приєдналася в 2014 році.

У Києві відбувається конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу VI скликання. На захід приїхали понад 200 учасників.

Перший Курултай кримськотатарського народу був обраний у листопаді 1917 року. З 9 по 26 грудня 1917 року працював як національні установчі збори, на яких прийняли Основні кримськотатарські закони.

Курултай кримськотатарського народу відновив свою діяльність в 1991 році в процесі повернення корінного народу в Криму. Визнано в Україні вищим представницьким органом кримських татар.

Топ коментарі
+9 Леонид Днепр
З того що мені відомо - перегляд Конституції під час війни заборонений..
показати весь коментар
12.11.2018 17:15
+9 Semen Semenich
но не для маланцев! татары тоже туда же....
кто угодно, только не украинцы. Украинцы воюют за целостность. Это для них война...
показати весь коментар
12.11.2018 17:17
+8 Игорь Монахов
Какой нах статус Крыма!!! Второй Лугандон хотите превратить из Крыма сцуки?!...

Статус должен быть только один - Крымская область!!! Проект изменений в Конституцию по статусу Крыма рассмотрят в ближайшее время, - Порошенко - Цензор.НЕТ 1757 КРАПКА!!!!!!!
показати весь коментар
12.11.2018 17:17