Цензор.НЕТ

12.11.18 22:42

Зараз обговорюється, націоналісти підуть на парламентські вибори трьома колонами чи єдиним фронтом, - Білецький

Українські націоналісти не розходяться в ідеологічних і програмних питаннях, тривають дискусії про час об'єднання й оновлення лав.

Зараз обговорюється, націоналісти підуть на парламентські вибори трьома колонами чи єдиним фронтом, - Білецький

В інтерв'ю Цензор.НЕТ Андрій Білецький нагадав, що саме він виступив з ініціативою об'єднання націоналістичних сил. Переговори тривають вже два роки без результатів.

"Якщо говорити про ідеологічні і програмові речі, то між націоналістами не існує жодної розбіжності. Питання, що дискутуються, стосуються не тактики, а, скорше, стратегії. Що це буде – похід на парламентські вибори (які, безумовно, будуть ключові) трьома окремими колонами? Чи створення єдиної націоналістичної партії, єдиного націоналістичного фронту? Ці питання і дискутуються. Крім того, скажімо так, я бачу більшу необхідність у вливанні в націоналістичний рух свіжої крові. А також у підсиленні в цьому русі ролі ветеранів і волонтерів. Оці тактичні моменти зараз і стоять під питанням", - повідомив Білецький.

Коли лідер "Нацкорпусу" у травні 2018 року закликав підтримати кандидатуру від ВО "Свобода" на президентські вибори, умовою було, що буде взято курс на створення єдиної націоналістичної структури. У неї, на думку Білецького, мають влитися і стара парламентська партія, і "Правий сектор", і "Національний Корпус".

"Це свіжа кров, це люди, які мають заслуги. Більше того, я вважав, що ця партія має стати виразником інтересів ветеранів російсько-української війни, волонтерів. Був простий принцип - давайте створимо єдину структуру. Якщо вам так важливо, щоб на вибори йшов ваш лідер, - ок. Абсолютно переконаний, що в "Національного Корпусу" і без цього є політичне майбутнє. Але я був готовий поступитися власними амбіціями і амбіціями партії", - повідомив лідер "Нацкорпусу". Він зазначив, що "жодного кроку" в цьому напрямку від партнерів поки не бачить, але чекає цього найближчими тижнями.

При цьому Білецький уточнив, що "свіжа кров" - це нові обличчя. "Особливо якщо ці обличчя виросли не на телевізійних балачках, а на подіях війни 2014-15 років. Мені здається, що це, в першу чергу, запит часу. І це запит української нації. Не відповідати на нього для українських націоналістів – це програшна позиція. Адже насправді всі чудово знають, наскільки великою була роль націоналістів на фронті у перші місяці російської навали. Більшість добробатів складалася з націоналістично налаштованих людей. Багато націоналістів пішли в Збройні сили. Тобто на їхніх плечах багато в чому був витягнутий перший період війни. І не помічати цього, не відповідати на запит суспільства – для націоналістів це, як мінімум, нерозумно. От і все", - підкреслив лідер "Національного Корпуси".

На думку Білецького, єдиний кандидат і єдина партія - запорука перемоги націоналістів.

Нагадаємо, 14 жовтня, в День захисника України, голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок відмовився від участі в майбутніх президентських виборах і запропонував висунути єдиним кандидатом від усіх націоналістичних сил колишнього віце-спікера ВРУ Руслана Кошулинського. Свій крок лідер політсили пояснює бажанням прискорити процес об'єднання націоналістичних сил. Про це Олег Тягнибок заявив під час свого виступу на Марші Слави УПА, підкресливши, що цього вимагає нація.

Командир "Української добровольчої армії" (УДА), позафракційний народний депутат Дмитро Ярош 12 листопада висловив думку, що націоналісти мають у 2019 р виставити єдиного кандидата в президенти. Причому ним має стати колишній заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський, представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Читайте повне інтерв'ю: Андрій Білецький: "Дедлайн для висунення єдиного кандидата від націоналістів – грудень 2018-го"

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики