Цензор.НЕТ

12.11.18 23:40

На засіданні Постійної ради ОБСЄ 40 делегацій виступили із засудженням фейкових "виборів" на окупованій частині Донбасу

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ в понеділок у Відні 40 країн виступили із засудженням фейкових "виборів" на окупованій частині Донбасу.

На засіданні Постійної ради ОБСЄ 40 делегацій виступили із засудженням фейкових "виборів" на окупованій частині Донбасу

Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні була одностайність в оцінках. Була висловлена позиція 40 делегацій, які чітко засудили проведення так званих виборів на окупованій частині Донбасу. Була висловлена дуже чітка позиція, що те, що відбулося вчора, є грубим та зухвалим порушенням Мінських домовленостей, суверенітету та законодавства України. Для країн ОБСЄ ці незаконні "вибори" не мають жодних юридичних наслідків", - заявив Прокопчук, коментуючи спеціальне засідання Постійної ради організації.

За словами дипломата, під час засідання також відбулося пряме включення з главою СММ Ертурулом Апаканом, який представив спостереження Місії, здійснені вчора на окупованих частинах Донбасу.

"Так само він привернув увагу і до ширшої проблематики, зокрема, пов’язаної зі збиттям БПЛА СММ біля українсько-російського кордону, коли цей безпілотник спостерігав за конвоями, які перетинали російсько-український кордон посеред ночі, включаючи і військове обладнання. І всі країни, які виступила на сьогоднішньому засіданні, як і минулого тижня, поклали відповідальність на Росію за те, що цей БПЛА був збитий. Сьогодні також ішлося і про обмеження пересування спостерігачів СММ на окупованій частині", - повідомив Прокопчук.

Однак основною темою були фейкові "вибори" на окупованій частині Донбасу. "Під час засідання було ще раз чітко наголошено усіма делегаціями, що законні та легітимні вибори можуть відбутися лише у відповідності до законодавства України і згідно зі стандартами ОБСЄ, і цьому повинно передувати створення відповідних безпекових умов", - зазначив дипломат.

За його словами, під час засідання РФ було ще раз нагадано про її зобов’язання за Мінськими угодами, які стосуються, зокрема, виведення російських військових, найманців та зброї з території України, а також роззброєння тих незаконних формувань, які діють зараз на окупованій частині Донбасу.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні наголосив, що під час засідання "російська делегація була у повній ізоляції у власному трактуванні своїх дій та вчорашніх подій".

Прокопчук також повідомив, що делегація України у ході свого виступу наголосила, що вчорашні "вибори" на Донбасі є злочином та грубим порушенням українського законодавства, досягнутих раніше домовленостей, і що "за цей злочин потрібно відповідати".

"Тому ми закликали делегації інших країн до солідарності і, відповідно, до посилення політико-дипломатичного тиску на РФ як країну-агресора з тим, щоб змусити її виконувати ті зобов’язання, які вона взяла на себе. У виступах делегацій інших країн теж дуже чітко прослідковувалася позиція, що санкції будуть діяти по відношенню до Росії до того часу, допоки не будуть виконані Мінські угоди в частині, яка стосується врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. У той час, як ті санкції, що стосуються Криму, діятимуть до того часу, допоки Росія не звільнить Крим та не поверне його Україні", - заявив Прокопчук.

Нагадаємо, окупанти організували "вибори" на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей 11 листопада. В ЄС неодноразово заявляли про невизнання Євросоюзом і незаконність цих "виборів". Таку ж думку висловлювали представники США.

Президент Петро Порошенко та інші офіційні особи України закликали українців, які перебувають на окупованій території Донбасу, не брати участі у фейковий виборах 11 листопада.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики