Цензор.НЕТ

13.11.18 08:28

Австрія може зробити так, щоб проблематика зняття санкцій з Росії на порядку денному ЄС не стояла, - посол Щерба

Австрія йде в мейнстрімі європейської політики в питанні санкцій проти РФ. Небезпеки, що вона внесе розкол в єдину позицію ЄС з цього питання, немає.

Австрія може зробити так, щоб проблематика зняття санкцій з Росії на порядку денному ЄС не стояла, - посол Щерба

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія Олександр Щерба, інформує Цензор.НЕТ.

"Поки я не бачу такої небезпеки. У питання санкцій Австрія йде у мейнстрімі європейської політики", - заявив посол, відповідаючи на запитання, чи стане Австрія однією з тих, хто внесе розкол у досі єдину позицію країн-членів ЄС щодо продовження санкцій проти російського агресора.

Коментуючи австрійське головування в ЄС, Щерба вказав на те, що послаблення санкцій проти РФ воно не принесло, і це головне.

"Можете навіть не сподіватися, що міністр оборони нейтральної країни буде на засіданні ЄС говорити про нашу війну. Для австрійців нейтралітет - це святиня. Очікувати, щоб Австрія, нейтральна країна, виносила українське питання як тему обговорення перед міністрами оборони або ж внутрішніх справ - нереалістично. Тим паче, що і те, й інше міністерство - у квоті Партії Свободи", - сказав він.

За словами посла, реалістично інше: "зробити так, щоб проблематика зняття санкцій ЄС із Росії, перегляду європейського курсу щодо агресивної Росії на порядку денному не стояла". "Цього нема, і за австрійського головування, сподіваюся, не буде, попри скажений тиск Москви і деяких австрійських підприємців. Це ми маємо належним чином оцінити", - заявив він.

Дипломат нагадав, що Австрія - нейтральна країна з хорошими історичними відносинами з Росією, країна, де у владі партія, яка має 5-річний контракт про співпрацю з "Єдиною Росією".

"Побудувати тут політичну реальність, яка б повністю відповідала нашим уявленням та прагненням, неможливо. Тут все є компромісом", - заявив він.

Нагадаємо, 9 листопада стало відомо, що в Австрії затримали екс-полковника Збройних сил країни за підозрою в роботі на російську розвідку з кінця 1990 років. За даними слідства, 70-річний австрійський полковник у відставці передавав російській військовій розвідці відомості про міграційну кризу, австрійську військову авіацію і артилерійські системи, а також детальну інформацію про багатьох австрійських високопоставлених військових. За свої послуги він отримав близько 300 тисяч євро.

У зв'язку зі шпигунським скандалом міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль скасувала свій запланований на 2-3 грудня візит до РФ. Також у міністерство було викликано російського дипломата.

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц засудив російське шпигунство в Європі, назвавши його неприйнятним і таким, що має бути засудженим. За його словами, Австрія буде радитися з європейськими партнерами щодо реакції на інцидент.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики