Цензор.НЕТ

13.11.18 10:24

Порошенко сьогодні зустрінеться з єпископатом Московського патріархату в Україні, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Сьогодні, 13 листопада, Президент України Петро Порошенко проведе зустріч з єпископатом Московського патріархату в Україні.

Порошенко сьогодні зустрінеться з єпископатом Московського патріархату в Україні, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря, передає Цензор.НЕТ.

"Доки з московських джерел та їхніх засобів масової провокації напускають туману і пліток навколо об‘єднавчого процесу та майбутнього Української Церкви, бажаючи бентежити суспільство та створювати перешкоди на шляху до Томосу, у вівторок, 13 листопада, відбуватиметься справді важлива подія: зустріч Президента України з єпископатом МПвУ", - написав архієпископ.

За його словами, Москва через керівництво Митрополії намагається зробити все, щоб продемонструвати всередині та зовні - вона контролює і тримає в руках єпископат в Україні.

Євстратій Зоря побажав "тим архієреям у МП, які справді вболівають за Україну та єдність Церкви, - мужності сказати про це вголос на зустрічі та продемонструвати: владі Москви над Києвом справді настав кінець! Продемонструвати не словом, а ділом".

Порошенко сьогодні зустрінеться з єпископатом Московського патріархату в Україні, - архієпископ Євстратій (Зоря) 01

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики