Цензор.НЕТ

13.11.18 15:38

Запрошені на зустріч із Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за зачиненими дверима в Лаврі, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Усі запрошені на зустріч до Порошенка єпископи УПЦ МП сидять за закритими дверима в Києво-Печерській лаврі, а хто залишить приміщення, відразу ж буде зміщений зі своєї посади.

Запрошені на зустріч із Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за зачиненими дверима в Лаврі, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив у Фейсбуці архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

Він зазначив: "У той час, як о 14 годині в Українському домі мала би розпочатися зустріч Президента України з єпископатом Московського Патріархату - запрошені на неї архієреї сидять за зачиненими дверима в Лаврі.

Зранку збирався Синод МПвУ. З очевидним натяком: хто з архієреїв не підкориться розпорядженням Митрополії (за фактом же - інструкціям з Москви) - той рішенням Синоду сьогодні ж позбудеться посади".

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики