Цензор.НЕТ

14.11.18 08:57

ВРП відсторонила від здійснення правосуддя впійманого на хабарі в $8 тис. суддю Голосіївського райсуду Києва Новака до ухвалення вироку в його справі

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Голосіївського районного суду міста Києва Андрія Новака від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

ВРП відсторонила від здійснення правосуддя впійманого на хабарі в $8 тис. суддю Голосіївського райсуду Києва Новака до ухвалення вироку в його справі

На засіданні ВРП доповідач Олексій Маловацький повідомив, що до Вищої ради правосуддя 8 листопада 2018 року надійшло клопотання заступника генпрокурора - керівника САП Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді Голосіївського районного суду міста Києва А.В.Новака від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням його до кримінальної відповідальності до набуття чинності вироку суду або закриття кримінального провадження, пише Цензор.НЕТ із посиланням на портал "Судова влада України".

Як зазначено в клопотанні, детективами Національного антикорупційного бюро України здійснювалося досудове розслідування в кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 5 березня 2018 року за частиною третьою статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), частиною першою статті 263(незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Вища рада правосуддя, заслухавши доповідача - суддю Андрія Новака, прокурора шостого відділу управління процесуального керівництва Андрія Касьяна, задовольнила клопотання і відсторонила суддю Голосіївського районного суду міста Києва до набуття чинності вироку суду або закриття кримінального провадження.

Нагадаємо, суддю затримали 23 квітня 2018 року відразу після скоєння злочину. Наступного дня йому повідомили про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Крім того, Новак вчинив дії щодо незаконного поводження зі зброєю та бойовими припасами.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2018 року надано дозвіл на утримання під вартою судді Голосіївського районного суду міста Києва Андрія Новака до 21 червня 2018 року. Цією ж постановою визначено розмір застави. 25 квітня він вийшов під заставу в розмірі 120 000 гривень. Рішенням Вищої ради правосуддя 2 травня суддю Голосіївського райсуду до 24 червня усунули від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Після цього термін продовжили до 24 серпня.

5 жовтня суддя оскаржив своє усунення від роботи. 10 жовтня обвинувальний акт у цьому кримінальному провадженні передано до Солом'янського районного суду міста Києва для розгляду по суті. Колегією суддів Солом'янського районного суду міста Києва на 5 листопада 2018 року у справі було призначено підготовче судове засідання.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики