Цензор.НЕТ

14.11.18 12:41

Митрополит Вінницький і Барський Симеон - єдиний із 83 учасників Собору УПЦ МП не підписав постанову Синоду (оновлено)

Митрополит Вінницький і Барський Симеон - єдиний із 83 учасників Собору Української православної церкви Московського патріархату, що відбувся вчора в Києво-Печерській лаврі, не підписав постанову Синоду.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон - єдиний із 83 учасників Собору УПЦ МП не підписав постанову Синоду (оновлено)

Як інформує Цензор.НЕТ, про це LB.ua стало відомо з власних джерел.

Нагадаємо, екстрений Собор Української православної церкви Московського патріархату назвав недійсними і неканонічними рішення Синоду Вселенського патріархату про визнання предстоятеля УПЦ КП Філарета і Української автокефальної православної церкви Макарія канонічними єпископами, а також відмовився приєднуватися до єдиної церкви, оскільки вважає, що автокефалія Україні не потрібна.

Митрополит Симеон єдиний не поставив під цією постановою свій підпис, попри тиск, який, як вдалося з'ясувати, на нього чинили інші ієрархи. Сам митрополит своє рішення пояснив тим, що не згоден з розривом євхаристійного спілкування з Константинополем.

Крім того, як повідомляє "Релігійна правда", Митрополит Вінницький і Барський Симеон був одним із трьох учасників зустрічі з Президентом Порошенком в Українському домі. Також за даними джерел видання, до глави держави приїхали митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Раніше архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що запрошені на зустріч з Петром Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за закритими дверима в Лаврі.

В УПЦ МП у відповідь заявили, що скасували зустріч з Порошенком в Українському домі, оскільки як Собор єпископів вирішив, що вона "має відбуватися на церковній території".

Тоді ж, 13 листопада собор єпископів УПЦ МП заявив про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики