Цензор.НЕТ

14.11.18 09:46

Президент запевнив групу архієреїв УПЦ МП у тому, що держава захистить право на вільний вибір церковної юрисдикції, - Цеголко

Президент України Петро Порошенко запевнив групу архієреїв УПЦ МП у тому, що держава захистить право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції.

Президент запевнив групу архієреїв УПЦ МП у тому, що держава захистить право на вільний вибір церковної юрисдикції, - Цеголко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

"Російський сценарій вчора було зірвано. Представники групи архієреїв УПЦ(МП), які підтримують звернення до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії, зустрілися в Українському домі з Президентом України", - написав він.

За словами Цеголка, Порошенко поінформував ієрархів про свої перемовини із Вселенським Патріархом Варфоломієм, про угоду між Україною та Константинопольським Патріархатом, і про готовність Вселенського Престолу сприяти проведенню об’єднавчого Собору.

"Владики розповіли Президенту про безпрецедентний тиск Москви, який чиниться на тих єпископів УПЦ(МП), які готові приєднатися до творення єдиної церкви.

Президент Порошенко запевнив, що українська держава захищатиме право священнослужителів і мирян на вільний вибір церковної юрисдикції. Він також розповів, що Вселенський Патріарх зі свого боку, гарантує повний канонічний захист прибічникам автокефалії в Україні", - підкреслив прес-секретар Президента.

Президент запевнив групу архієреїв УПЦ МП у тому, що держава захистить право на вільний вибір церковної юрисдикції, - Цеголко 01

Раніше архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що запрошені на зустріч з Петром Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за закритими дверима в Лаврі.

В УПЦ МП у відповідь заявили, що скасували зустріч з Порошенком в Українському домі, оскільки як Собор єпископів вирішив, що вона "має відбуватися на церковній території".

Тоді ж, 13 листопада собор єпископів УПЦ МП заявив про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики