Цензор.НЕТ

15.11.18 07:50

США - наш історичний союзник, але бути союзником не означає бути васалом, - Макрон

Європейським країнам необхідна власна армія, щоб бути спроможними вирішувати низку проблем самостійно і не залежати від допомоги США.

США - наш історичний союзник, але бути союзником не означає бути васалом, - Макрон

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив у середу президент Франції Емманюель Макрон.

"США - наш історичний союзник, і так буде й надалі. Але бути союзником - це не означає бути васалом. Ми не мусимо залежати від них (у військовій сфері. - Ред.)", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "ТФ-1" .

Макрон зазначив, що нині, коли у країн, що перебувають на периферії Європи, виникають труднощі у сфері безпеки, часто потрібна допомога саме США.

"Я вірю в наш суверенітет і в суверенітет Європи", - додав глава французької держави, пояснивши, що Європі потрібно бути незалежною з військового погляду, як у сфері боротьби з кіберзагрозами, так і на морі, в повітрі та космосі.

"У деяких сферах ми занадто сильно залежали (від США. - Ред.), і це недобре", - сказав президент Франції.

Макрон, ілюструючи те, як стрімко змінюється обстановка в сфері безпеки, зазначив, що нещодавно в Середземному морі перебувало безліч кораблів РФ та КНР, "і іноді вони за чисельністю перевершували нас".

Нагадаємо, 6 листопада Емманюель Макрон заявляв, що спільні збройні сили Європейського Союзу необхідні для того, щоб вивести Європу із залежності від США в питаннях оборони, особливо після рішення Дональда Трампа припинити дію однієї з головних американсько-російських угод про ядерні ракети. "Ми маємо захищати себе через дії Китаю, Росії та навіть США", - заявив він, виступаючи на французькому радіо "Європа-1".

Макрон виступає за створення спільних сил дев'яти європейських держав, незалежних від структур союзу НАТО, які були б здатні швидко провести спільну військову операцію, евакуацію цивільного населення із зони бойових дій або надати допомогу в разі природної катастрофи.

Трамп уже не раз скаржився, що країни-члени НАТО не виконують своїх зобов'язань видавати на оборонні потреби принаймні 2% від свого валового внутрішнього продукту щорічно. Такі зобов'язання, передбачені ще установчими документами НАТО, але давно не виконуються багатьма країнами, НАТО відновили в 2014 році, після початку нової агресивної політики Росії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики