Цензор.НЕТ

15.11.18 08:13

Підготовка до Об'єднавчого собору триває, дату буде оголошено офіційно, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Дату Об'єднавчого собору буде оголошено офіційно.

Підготовка до Об'єднавчого собору триває, дату буде оголошено офіційно, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

За його словами, дату Собору буде оголошено офіційно: "Доки вона офіційно не оголошена - по суті дати немає. Так само, як проект Томосу був давно підготовлений - але документом він стане тільки після офіційного ухвалення та поширення".

"Різні джерела, особливо засоби московської дезінформації в Україні, наполегливо поширюють чутки про дату Собору лише з однією метою: якщо з якихось причин саме в поширену ними дату Собор не відбудеться, бо процес підготовки ще триватиме, - створити цунамі "зради"", - написав Зоря.

Він наголосив, що цю технологію вже використовували десятки разів: "Пам'ятаєте? - "Синод перенесено", "представники Константинополя відмовилися їхати в Україну", "Томосу не буде", "українське питання відклали".

Тож не треба сіяти безпідставні очікування - щоб потім також безпідставно не поширювалася "зрада" ".

"Вінець надягають на голову, а не взувають на ноги. Оголошення дати Собору означає, що підготовчий процес завершено. А зараз підготовка триває - хоч і не просто, але з позитивною динамікою, з тверезим баченням з боку ключових осіб та з їхнім об'єктивним бажанням якнайшвидше досягти успішного завершення - Томосу про автокефалію.

Тож замість поширення чуток - краще помоліться Богу за успіх доброї справи. І за напоумлення тих, хто зараз їй перешкоджає", - резюмував архієпископ.

Підготовка до Обєднавчого собору триває, дату буде оголошено офіційно, - архієпископ Євстратій (Зоря) 01

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики