Цензор.НЕТ

15.11.18 21:56

На засідання УПЦ МП до Києва приїжджав митрополит Лазар з окупованого Криму, який вітав Аксьонова з посадою ватажка півострова, - "Громадське ТБ". ФОТО

На засідання Собору Української православної церкви Московського патріархату в Києві 13 листопада приїздив митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Швець), який раніше вітав Сергія Аксьонова з посадою ватажка анексованого півострова та неодноразово співпрацював з окупаційною владою.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Громадське ТВ.

Як свідчать фотографії на сайті УПЦ МП, кримський священик брав участь у Соборі єпископів, якій відбувся в Києво-Печерській Лаврі 13 листопада.

На засідання УПЦ МП до Києва приїжджав митрополит Лазар з окупованого Криму, який вітав Аксьонова з посадою ватажка півострова, - Громадське ТБ 01

Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар (Ростислав Швець) на засіданні собору УПЦ МП у Києві 13 листопада 2018 року

У постанові, ухваленій на Соборі, йдеться зокрема про "незаконність" і "недійсність" рішення Священного Синоду Константинопольского патріархату щодо надання українській церкві Томосу про автокефалію.

Митрополит неодноразово був присутнім на заходах, організованих окупаційною владою Криму.

Зокрема, 23 лютого 2015 року з нагоди першої річниці створення так званого "ополчення Криму" митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар провів молебень та освятив пам'ятний камінь "самообороні Криму".

Тоді ж Аксьонов вручав "самообороні Криму" медалі та нагороди.

На засідання УПЦ МП до Києва приїжджав митрополит Лазар з окупованого Криму, який вітав Аксьонова з посадою ватажка півострова, - Громадське ТБ 02

Митрополит Сімферопольський і Кримський поруч з ватажком окупаційної влади Сергієм Аксьоновим на заходах з нагоди річниці створення так званого "ополчення Криму"

Також 26 жовтня 2016 року митрополит Лазар освячував каплицю на честь Миколая II та його родини, яку звели за ініціативою колишньої "прокурорки" анексованого Росією Криму Наталії Поклонської.

Зазначимо, що це не єдиний випадок співпраці священиків УПЦ МП в анексованому Криму з окупаційною владою. Інший митрополит — феодосійський і керченський Платон у січні 2017 освячував російський зенітно-ракетни комплекс С-400.

Також відомим є випадок участі бойовиків у делегаціях служителів УПЦ МП в поїздках до Києва. Наприклад, бойовик Ігор Гіркін, який координував захоплення українських військових частин в Криму російськими військовими, приїздив в Крим і Київ "на розвідку" в січні 2018 року у складі делегації, що привезла до храмів УПЦ МП "дари волхвів".

Громадське звернулося до СБУ за коментарем — чи перевіряла Служба безпеки дії кримського митрополита УПЦ МП та очікує на відповідь.

Раніше архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що запрошені на зустріч з Петром Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за закритими дверима в Лаврі.

В УПЦ МП у відповідь заявили, що скасували зустріч з Порошенком в Українському домі, оскільки як Собор єпископів вирішив, що вона "має відбуватися на церковній території".

Тоді ж, 13 листопада собор єпископів УПЦ МП заявив про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики