Цензор.НЕТ

16.11.18 17:07

Більш як половина українців підтримують створення автокефальної помісної церкви, - опитування

Проти виступають 19,1% опитаних.

Більш як половина українців підтримують створення автокефальної помісної церкви, - опитування

Створення автокефальної помісної церкви в Україні підтримують 52,8% українців. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного центром імені Михайла Драгоманова, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Створення автокефальної помісної церкви в Україні підтримують 52,8%, не підтримують 19,1%, не визначились 8,5%, не цікавляться цією проблематикою 19,6%", - йдеться в результатах опитування.

Репрезентативне опитування дорослого населення України було проведено 27 жовтня - 4 листопада методом особистого інтерв'ю. Опитано 1800 респондентів, що мешкають в усіх областях України, окрім АР Крим і територій ОРДЛО. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики