Цензор.НЕТ

17.11.18 17:37

Нас хочуть перетворити на політичну організацію, це модно, - глава УПЦ МП митрополит Онуфрій

За словами митрополита, церква має служити порятунку душі, а не "політичної системи".

онуфрий

Церква не може бути політичною організацією. Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив предстоятель Української православної церкви (МП) митрополит Онуфрій, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"І те, що нас хочуть перетворити на політичну організацію під назвою "помісна церква"  тощо – це та приманочка, на яку церква не клює. Церква не може бути політичною організацією. Можливо, це модно, і нам сьогодні б поплескали в долоні, якщо б ми стали такими - стали б на службі не порятунку людської душі, а політичної системи... Але перед Богом ми будемо відповідати за це, а також історія засудить нас", – зазначив Онуфрій.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, 13 листопада Собор Української православної церкви Московського патріархату "практично одностайно" ухвалив рішення про те, що церква не братиме участі в створенні єдиної Української церкви і розриває відносини з Вселенським патріархатом.

Перед цим президент України Петро Порошенко запросив ієрархів УПЦ МП на зустріч в "Українському домі". Але на неї з'явилися тільки кілька представників цієї церкви, що підтримують створення в Україні автокефальної помісної церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики