Цензор.НЕТ

18.11.18 10:28

Зоря спростував чутки про дату Об'єднавчого собору: "Повідомимо про неї офіційно"

Представник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Євстратій Зоря заявляє, що поширювана інформація про призначення Об'єднавчого собору на 22 листопада не відповідає дійсності.

Зоря спростував чутки про дату Об'єднавчого собору: "Повідомимо про неї офіційно"

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав у Facebook у зв'язку з появою в соцмережі "оголошень" про проведення 22 листопада Об'єднавчого собору.

"Мене не дивує, що аноніми "оголошують" у Facebook церковні Собори. Мене дивує те, яка кількість освічених людей, священнослужителів сприймає таке "оголошення" за чисту монету і поширює його", - зазначив архієпископ.

Зоря підкреслив, що лише офіційне повідомлення про дату Собору означатиме, що її вже визначено.

"Офіційно заявляю: розповсюджувана в оголошенні інформація, не відповідає дійсності. Знову змушений повторити: лише офіційне (!) повідомлення про дату Собору означатиме, що її вже визначено", - заявив речник УПЦ КП.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Зоря спростував чутки про дату Обєднавчого собору: Повідомимо про неї офіційно 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики