Цензор.НЕТ

19.11.18 12:30

Україна може бути одним із ключових гравців енергоринку ЄС, - Мінгареллі

Україна може стати одним із ключових гравців енергоринку Європейського Союзу.

Україна може бути одним із ключових гравців енергоринку ЄС, - Мінгареллі

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це під час III Українського нафтогазового інвестиційного форуму-2018 сказав глава представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі.

"Із 2014 року Україна імпортує газ із ЄС, це стало уже звичним. Але в майбутньому Україна може стати експортером, є потенціал стати одним з найпотужніших газових ринків Європи. Ми розуміємо, що Україна має набувати дедалі більшої енергетичної незалежності", - сказав Мінгареллі.

Він наголосив, що транзит газу в Україні всі роки працював дуже добре. Також він генерує значні прибутки для України.

"Якщо одного дня Україна втратить свою роль транзитера, то щороку її бюджет втрачатиме 2-3 млрд дол. Ось чому ми говоримо, що Україна має лишатися транзитером. Ми працюємо з Єврокомісією, Росією та Україною, щоб знайти нові рамки для довгострокового контракту. Всі погодилися, що він має бути складеним за європейськими правилами", - розповів Мінгареллі.

Він зауважив, що представництво ЄС докладатиме всіх зусиль, щоб Україна лишилася транзитером.

"З огляду на енергетичну безпеку ті зусилля, які ми докладаємо, окупляться", - додав Мінгареллі.

Водночас він нагадав, що Україна має докласти зусиль до проведення анбандлінгу, щоб він був завершений до 1 січня 2020 року.

"Якщо цього не вдасться зробити, це може мати серйозні наслідки", - наголосив голова представництва ЄС.

Як відомо, наглядові ради НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) 19 вересня поточного року презентували дорожню карту процесу відокремлення оператора газотранспортної системи до 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" залучив до процесу досвідчених консультантів, які займатимуться правничими, технічними та операційними аспектами анбандлінгу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики