Цензор.НЕТ

20.11.18 08:31

Велика Британія закликає РФ припинити затримувати або перешкоджати доступу суден до Азовського моря

Велика Британія виступила із закликом до Росії припинити практику затримання суден в Азовському морі.

Велика Британія закликає РФ припинити затримувати або перешкоджати доступу суден до Азовського моря

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це йдеться в заяві британського МЗС.

"Велика Британія приєдналася до закликів до Росії припинити затримувати або перешкоджати доступу суден до Азовського моря після обговорення цього питання в Раді із закордонних справ ЄС", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що така практика Росії "дестабілізує регіональну економіку".

Представник британського МЗС заявив, що "Росія і її сили безпеки продовжують порушувати українське та міжнародне судноплавство".

Він нагадав, що в березні Росія відкрила "незаконно побудований міст через Керченську протоку, що з'єднує Росію з окупованим Кримським півостровом".

"Відтоді Росія здійснює операції із зупинення та пошуку вантажних суден, що прибувають до портів України в Азовському морі та залишають їх. Це призводить до затримок, значного збільшення транспортних витрат і зниження доходів українських портів", - зазначив представник британського МЗС.

За даними міністерства, за цей час понад 200 суден постраждали від політики, яка "завдає шкоди економіці України та підриває її суверенітет".

Крім того, Лондон стурбований зростаючою військовою присутністю Росії в Азовському морі.

"Велика Британія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах її визнаних кордонів і територіальних вод. Закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ торговельних суден через Керченську протоку та Азовське море", - додав представник МЗС Великої Британії.

Напередодні глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявила, що "найближчими тижнями або навіть днями" ЄС має намір вжити конкретних заходів щодо ситуації в Азовському морі.

"Це питання, стосовно яких ми продовжимо працювати з повною рішучістю. І країни - члени ЄС, і наші міжнародні інститути, готові вжити заходів найближчими тижнями або днями", - сказала вона на прес-конференції в понеділок, коментуючи підсумки засідання Ради ЄС із закордонних справ.

За її словами, "ситуація в Азовському морі завдає шкоди не лише економіці України, а й суднам, які ходять (цим морем. - Ред.) під прапорами європейських країн".

Вона повідомила, що ЄС довів до відома Росії необхідність припинити "надмірні інспекції" суден в Азовському морі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики