Цензор.НЕТ

21.11.18 12:21

"Хороший експромт готується довго", - митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко розповів про зрив Онуфрієм зустрічі з Порошенком

Предстоятель Української православної церкви (МП) митрополит Онуфрій був не самостійний у прийнятті рішення зірвати зустріч із президентом Порошенком 13 листопада.

"Хороший експромт готується довго", - митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко розповів про зрив Онуфрієм зустрічі з Порошенком

Про це повідомив у бліц-інтерв'ю UAportal митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ Олександр (Драбинко), передає Цензор.НЕТ.

"Те, що сталося, найімовірніше, мало заздалегідь спланований і не надто красивий характер. Як казав вікопомний протоієрей Микола Забуга, покійний ректор Київської Духовної Академії і семінарії: "Хороший експромт готується довго"", - прокоментував Драбинко зрив зустрічі з Президентом.

Він також висловив припущення, що рішення не зустрічатися з Президентом не було прийнято Онуфрієм самостійно.

"Мені здається, це не думка і не рішення митрополита Онуфрія. Я схильний вважати, що він був не самостійний у прийнятті цього рішення. Багато архієреїв, як відомо, хотіли приїхати на цю зустріч. По-моєму, це справа рук керуючого справами, митрополита Антонія (Паканича), який отримав відповідні інструкції", - сказав Драбинко.

Відповідаючи на запитання про те, чи був тиск з боку Порошенка на трьох архієпископів, які все-таки прибули на зустріч, Драбинко зазначив, що жодним чином.

"Петро Олексійович дуже шкодував про те, що так сталося, і він не був почутий архієреями нашої Церкви. Шкодую про це і я, оскільки церква має жити не чутками, якими найчастіше харчуються наші ієрархи, а живою інформацією з першоджерела", - резюмував митрополит.

Нагадаємо, у вівторок, 13 листопада, о 14:00 в Українському домі в Києві президент України Петро Порошенко чекав архієреїв УПЦ МП, яких запросив сюди задовго до цієї дати. Однак із 90 осіб прийшли тільки троє: Митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що запрошені на зустріч з Петром Порошенком архієреї УПЦ МП сидять за закритими дверима в Лаврі.

В УПЦ МП у відповідь заявили, що скасували зустріч з Порошенком в Українському домі, оскільки як Собор єпископів вирішив, що вона "має відбуватися на церковній території".

Тоді ж, 13 листопада, собор єпископів УПЦ МП заявив про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики