Цензор.НЕТ

22.11.18 12:18

Парубій підписав закони про розмитнення "євроблях"

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України, які передбачають зниження акцизу на легкові автомобілі, а також закон про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах.

Парубій підписав закони про розмитнення "євроблях"

В історії законопроекту №8487 про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів на сайті Верховної Ради зазначено, що 22 листопада документ із підписом спікера парламенту спрямований на підпис президентові, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Аналогічна інформація розміщена і в історії законопроекту №8488 про внесення змін до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Верховна Рада 21 листопада розблокувала процес підписання закону про внесення змін до Податкового кодексу, який знизить акциз на легкові автомобілі: парламентарії не підтримали два проекти постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за закон.

Крім того, цього дня парламентарії не підтримали два проекти постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за законопроект про внесення змін до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України в цілому.

Верховна Рада 8 листопада підтримала законопроект №8487 про зниження акцизного податку з автомобілів у другому читанні з техніко-юридичними поправками.

"Оскільки більшість машин оформлено на нерезидентів, очевидно, що знову цих "верблюдів" привезти в Україну неможливо. Тому ми запропонували компромісне рішення про звільнення від відповідальності за порушення податкових норм і митних правил щодо дотримання термінів і умов митних режимів тимчасового везення або транзиту для осіб, які виконали умови тимчасового порядку митного оформлення таких автомобілів", - сказала глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, представляючи проект закону в парламенті.

При цьому вона уточнила, що пропонується за третю особу сплатити штраф 8,5 тис. грн.

Згідно з техніко-юридичною поправкою, внесеною до законопроекту, понижуючий коефіцієнт під час розмитнення автомобіля в 50% буде застосований на 90 календарних днів.

"На всі 90 календарних днів - 50%, без застосування частки 0,75", - уточнила Н.Южаніна.

Законопроект №8487, зокрема, передбачає базові ставки акцизного податку на рівні EUR50 для авто на бензинових двигунах з об'ємом до 3 тис. см куб., для автомобілів з великим об'ємом двигуна - EUR100. Для автомобілів на дизельних двигунах до 3,5 тис. куб. см - EUR75 та EUR150 - для авто на більш потужних двигунах. При цьому розмір акцизу дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку.

Крім того, 8 листопада Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №8488 про посилення контролю за переміщенням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах, з техніко-юридичними поправками. Документ, зокрема, передбачає зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо встановлення адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом, за яким числяться порушення термінів його тимчасового ввезення або переміщення в режимі транзиту, а також яке було використано для підприємницької діяльності.

Документ також містить зміни до закону про Нацполіцію, які охоплюють норми про зупинку автомобіля з іноземними номерами.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики