Цензор.НЕТ

22.11.18 13:06

Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу, - нардеп Колесніков

Ініціатива 25-кратного підвищення екологічного податку дестабілізує роботу підприємств і негативно вплине на бізнес-клімат в Україні. До кінця року більшість підприємств вже затвердили бізнес-плани на 2019 рік, а чергові законодавчі зміни змусять їх повністю переглянути свій фінансовий баланс.

Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу, - нардеп Колесніков

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Uaprom.info, таку думку висловив народний депутат, член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дмитро Колесніков під час круглого столу 21 листопада на форумі Innovation market.

"Бізнесу потрібні чіткі правила гри. Якщо завтра у Верховній Раді буде розглядатися бюджет наступного року, перед ним повинні бути розглянуті зміни до податкового та бюджетного кодексу. Якщо запитати представників підприємств, вони можуть сказати, що бізнес-план на 2019 рік у них був зверстаний ще влітку. А зараз, після підвищення до неймовірних розмірів податкового навантаження для підприємств, можна цей бізнес-план кинути в смітник", - сказав Колесніков.

На його думку, існуюча система розподілу екологічного податку неефективна і має бути переглянута. "Якщо говорити про те, чи правильно витрачається екологічний податок, який надходить до державного бюджету, то я вам скажу - ні, неефективне, нецільове. Ось ці 45% (частка від загальної суми сплаченого підприємствами податку, яка надходить до держбюджету. - Ред.), вони були збільшені тільки цього року. Минулого року було 20% до держбюджету, 55% - в обласний і 25% залишалося муніципальним бюджетам. Зараз 45% йде безпосередньо в загальний фонд. Я наполягав при прийнятті бюджету, щоб ми сформували спецфонд, тоді ми можемо це все проконтролювати. А загальний фонд - це як м'ясорубка. Що там на виході?", - зазначив Колесніков.

Він також нагадав, що екологічний комітет розробив законопроект, що передбачає збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу надходжень від екологічного податку. У цей проект також включена рентна плата.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики