Цензор.НЕТ

22.11.18 12:23

Україна може стати газовою державою до 2025 року, - Гройсман

Україна може забезпечити себе газом власного видобутку до 2025 року.

Україна може стати газовою державою до 2025 року, - Гройсман

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це в інтерв'ю німецькому виданню Die Zeit сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Україна сьогодні відіграє важливу роль у відстоюванні демократії в Європі та протидії агресії, яку розв'язала Росія практично проти всього світу. Росія напала на нас, бо ми бачимо своє майбутнє в Європі", - сказав Володимир Гройсман.

Глава Уряду наголосив, що сьогодні Україна змінюється і Уряд Німеччини активно допомагає нашій державі на цьому шляху. Втім, є і сили, які гальмують процеси перетворень. "Коли ви реформуєтеся, ви воюєте проти старої системи, проти популізму, проти неефективності", - зазначив Прем’єр-міністр.

І так само, за його словами, ведеться боротьба із зовнішніми факторами. Серед них – агресивні спроби Росії принизити українські транзитні можливості на користь російського проекту "Північний потік-2".

"Українська газотранспортна система була побудована для транзиту російського газу до Європи. Потужність трубопровідної системи становить 146 млрд кубометрів газу на рік. В даний час використовується 90 млрд. Система цілком надійна, - сказав Володимир Гройсман. - Ми сприймаємо "Північний потік-2" таким чином: Росія хоче взяти Європу в заручники, ця ідея є ще однією гібридною зброєю проти Європи. Як тільки Росія задомінує на газовому ринку, вона зупинить постачання. Назвіть мені гарантію, яку Росія давала останнім часом і дотрималася її?.. Ми ж хочемо стати газовою державою, яка задовольняє власні потреби і експортує. Ми можемо зробити це до 2025 року. А ви можете вигідно вкласти свої інвестиції в Україну і отримувати енергетичні ресурси з іще одного джерела".

Нагадаємо, раніше Державний секретар США Майк Помпео в ході зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним заявив, що Київ і Вашингтон разом працюватимуть проти реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики