Цензор.НЕТ

22.11.18 16:16

Порятунок Інтерполу від Кремля ще не завершено, - Wall Street Journal

Авторитарні режими впродовж останніх років маніпулювали міжнародною правоохоронною мережею, щоб переслідувати своїх політичних опонентів. І саме це зробило нещодавні вибори нового лідера Інтерполу надзвичайно важливими.

Порятунок Інтерполу від Кремля ще не завершено, - Wall Street Journal

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в статті Wall Street Journal.

Видання зазначає, що Росія зловживала можливостями організації найбільше. Якби російський генерал із путінського МВС Олександр Прокопчук переміг, як хотіли в Кремлі, це вбило б усі надії на реформування організації.

Несподівана перемога Кім Йон Янга сталася після того, як в останню хвилину більшість західних країн виступили проти кандидатури Прокопчука. Шість сенаторів США від обох партій також виступили із заявою проти обрання росіянина, звинувачуючи його в тому, що він "особисто причетний" до стратегії використання Інтерполу для переслідування опонентів Кремля.

Адміністрація Дональда Трампа теж висловилася проти кандидатури Прокопчука, а Рада національної безпеки США підтвердила факти російського зловживання, підкресливши, що Америка "рішуче підтримує" Кім Йон Янга.

Коли Прокопчук програв, Кремль пояснив це "безпрецедентним тиском і втручанням".

Видання пише, що сподівається, що так все і було. Але Інтерпол все ще не врятований. Незважаючи на те, що організація два роки тому почала реформи, які їй гостро необхідні, їй досі не вдалося позбутися проблеми зловживання з боку авторитарних режимів, які намагаються переслідувати своїх критиків у всьому світі. Тому у новообраного президента Інтерполу багато роботи, щоб відновити довіру.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики