Цензор.НЕТ

22.11.18 17:36

Рада ухвалила перший законопроект із "бюджетного пакету"

За поправки до Бюджетного кодексу проголосували 243 депутати.

Рада ухвалила перший законопроект із "бюджетного пакету"

Верховна Рада 22 листопада внесла поправки до Бюджетного кодексу, необхідні для прийняття державного бюджету на 2019 рік. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Лівий берег".

За відповідний законопроект №9084, який входить у "бюджетний пакет", проголосували 243 народні депутати.

У жовтні, представляючи законопроект у першому читанні, виконуюча обов'язки міністра фінансів України Оксана Маркарова говорила, що він має унормувати відносини між державним і місцевими бюджетами, зокрема, розподіл рентної плати, податку на доходи фізосіб, а також щодо фінансування охорони здоров'я та освіти.

Документ передбачає законодавче врегулювання механізму здійснення обласними радами або обласними державними адміністраціями за рішенням обласних рад зовнішніх запозичень і надання місцевих гарантій; позбавлення невластивих повноважень Міністерства фінансів за твердженням суттєвих умов договору енергосервісу; унормування питання зарахування 1 січня 2019 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин.

До другого читання було запропоновано майже дві сотні правок, дві з яких ледь не зірвали ухвалення законопроекту.

Зокрема, Радикальна партія запропонувала прописати, що до кінця 2023 року державні унітарні підприємства Національної академії наук можуть залишати собі ту частину чистого прибутку, яка має йти в державний бюджет.

Ще одна правка взагалі стосувалася кваліфікаційного оцінювання суддів.

У підсумку депутати відхилили другу правку, а ту, на якій наполягали радикали, взяли.

Раніше 22 листопада Верховна Рада вирішила засідати доти, доки не буде ухвалено закон про держбюджет на 2019 рік. "За" проголосували 226 народних депутатів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики