Цензор.НЕТ

22.11.18 18:46

Верховна Рада підтримала поправки до Конституції, що передбачають курс на ЄС і НАТО

"За" проголосував 331 депутат за необхідних 226 голосів. Наступне голосування з цього питання - в лютому.

Верховна Рада підтримала поправки до Конституції, що передбачають курс на ЄС і НАТО

Верховна Рада проголосувала за те, щоб прописати в Конституції курс країни на набуття повноправного членства в Європейському Союзі і НАТО, а також виключити з неї норму про можливість оренди іноземною державою військових баз в Україні, повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Законопроект №9037 попередньо затвердили голосами 311 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Уже в лютому, на наступній сесії, законопроект може бути прийнятий остаточно. Для цього потрібно буде зібрати не менше 300 голосів.

Згідно із запропонованими поправками, у повноваженнях Верховної Ради буде "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. Кабінет міністрів, у свою чергу, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому в преамбулі конституційними змінами пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

З перехідних положень Конституції буде виключена норма про те, що "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Президентський проект закону був зареєстрований у парламенті 3 вересня.

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким вступ України в НАТО визначається як одна з основ зовнішньої політики. Його підтримали 276 народних депутатів, тоді як для зміни Конституції необхідно мінімум 300 голосів.

Курс на членство в НАТО прописаний у законах "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" і "Про основи національної безпеки України". Військова доктрина України також передбачає розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.

Конституція України була ухвалена в 1996 році, і в неї вже не один раз вносили суттєві зміни.

У 2004 році внаслідок конституційної реформи було внесено поправки, які послаблювали владу президента.

У 2010 році Конституційний суд скасував цю реформу і повернув Конституцію 1996 року.

У 2011 році в Конституцію були внесені поправки, які подовжували термін повноважень Верховної Ради і місцевих рад із 4 до 5 років.

У 2013 році в Конституцію були внесені поправки, що розширювали повноваження Рахункової палати в частині контролю за надходженнями до державного бюджету, скасовані внаслідок конституційної реформи 2010 року.

На початку 2014 року Верховна Рада проголосувала за повернення до Конституції України в редакції 2004 року.

У 2016 році в Конституцію були внесені зміни в частині правосуддя.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики