Цензор.НЕТ

22.11.18 19:50

У Франції ухвалили закони про боротьбу з фейковими новинами

Новації спрямовані проти російської пропаганди. Їхнього автора Макрона звинуватять у зазіханні на свободу слова.

У Франції ухвалили закони про боротьбу з фейковими новинами

Національні збори Франції ухвалили два законопроекти проти поширення фейкових новин. Депутати значною більшістю голосів затвердили закони, за допомогою яких президент Франції Емманюель Макрон сподівається запобігти поширенню чуток і фальшивих звісток під час передвиборчих кампаній, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

Згідно із затвердженими законами, партії або кандидати отримують можливість за прискореною юридичною процедурою діяти проти публічно поширюваних помилкових відомостей упродовж трьох місяців перед загальнонаціональними виборами. Крім того, соціальна мережа Facebook і сервіс мікроблогів Twitter мають стати більш відкритими щодо контенту, який поширюється за плату.

За словами Макрона, він хоче захистити "демократичне життя" у Франції від фейкових новин. Раніше французький президент звинувачував такі російські медіа, як телеканал Russia Today (RT) і агентство Sputnik у цілеспрямованому поширенні спекулятивної інформації про нього в період передвиборчої кампанії. Це робилося з метою вплинути на французькі вибори, подібно до того, як це робилося в США, вважає Макрон.

Тим часом, законопроекти викликали велику дискусію і зазнали критики, зокрема з боку журналістських об'єднань. На думку критиків, за допомогою нових законів Макрон прагне взяти під контроль неугодну йому інформацію, ввести цензуру та обмежити свободу слова для громадян і ЗМІ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики