Цензор.НЕТ

23.11.18 09:00

Порошенко підписав закони про розмитнення автомобілів на єврономерах

Президент України Петро Порошенко підписав Закони №8487 та №8488, що легалізували ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.

Порошенко підписав закони про розмитнення автомобілів на єврономерах

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Президент України написав на своїй сторінці у Facebook.

"Підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, на виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко й недвозначно передбачено законом", - написав Порошенко.

Порошенко наголосив, що це "непростий компроміс між державою та фактичними власниками авто. Між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто лише отримав шанс стати сумлінним платником податків": "І от щоби останні не мали жодного сумніву, що їхні гроші ідуть на добру справу, їх і вирішили в цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам. Від Пенсійного фонду вимагатиму регулярно звітувати про обсяги коштів, отриманих від легалізації авто".

"Власників закликаю у передбачений законом термін скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматися від акцій протесту. Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це має стати аксіомою, і підписання зазначених законів - крок у тому напрямку. Дякую усім за розуміння і здатність до компромісу", - резюмував Порошенко.

Порошенко підписав закони про розмитнення автомобілів на єврономерах 01

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада ухвалила закони "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" (№8487), метою якого є зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах, та "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" (№8488) про посилення контролю за переміщенням і перебуванням у країні транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

У вівторок, 20 листопада, громадська організація "АвтоЄвроСила", що представляє інтереси власників автомобілів на європейських номерах, оголосила про початок безстрокової всеукраїнської акції протесту.

Протестувальники вимагають змінити нові правила розмитнення автомобілів на єврономерах. Зокрема, їх не влаштовує, що розмитнення старих б/в автомобілів з європейською реєстрацією коштуватиме дорожче, ніж нових.

У середу, 21 листопада, акція протесту продовжилася в семи областях України. Її учасники тоді перекрили частину трас всеукраїнського значення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики