Цензор.НЕТ

23.11.18 11:02

Україна поки не вживає заходів щодо поліпшення іміджу країни та припинення відтоку громадян за кордон, - експерти

На тлі серйозних масштабів трудової міграції українські компанії сьогодні відчувають гострий кадровий голод.

Про це йдеться в статті "Бонуси та можливості: Що українські компанії надають своїм працівникам" на 112.ua.

"Ми, як і всі компанії в Україні, відчуваємо проблему відтоку кадрів. За останні кілька років він значно посилився. Якщо 5-6 років тому ми відчували від'їзд за кордон "білих комірців", так званий "витік мізків", то зараз відчувається гостра нестача навіть фізичної сили", - розповіла 112.ua директор з персоналу компанії METRO Cash and Carry Ukraine (3 тис. співробітників) Ірина Брижак.

За словами Брижак, люди виїжджають з країни головним чином через нестабільну ситуацію і повільні реформи: "Відкривши кордон з Європою, держава поки не вживає серйозних заходів з поліпшення іміджу країни та утримання наших громадян. При цьому також не дає бізнесу вирішити проблему відтоку самостійно - наприклад, наданням можливості привезти робочу силу з інших країн".

Зміни на ринку праці зачепили всі сфери, і банківська не є винятком, повідомили 112.ua у "ПриватБанку": "Основні причини складнощів - це питання демографічної ситуації: молоді стало менше. Багато студентів хочуть і використовують можливість отримати освіту в європейських вишах. Крім того, відкриття кордонів призвело до різкого зростання темпів трудової міграції українців".

"На ринок праці в нашій індустрії впливають декілька факторів, серед них трудова міграція. Окремо слід виділити зниження зацікавленості молоді в промисловій кар'єрі на великих виробництвах. Наприклад, в одному з профільних вишів на "наших" спеціальностях ще п'ять років тому було 200 студентів, сьогодні їх лише 20", - повідомили 112.ua у найбільшій металургійній компанії в Україні "Метінвест" (80 тис. співробітників).

Як писав раніше 112.ua, українці виїжджають на заробітки за кордон через негативну економічну ситуацію в Україні. При цьому країни-сусіди, користуючись проблемами в нашій країні, дедалі більше зазивають трудових мігрантів з України. Часто наші громадяни змушені бідувати. При цьому експерти зазначають, що в Україні в деяких галузях (наприклад, ГМК) можна заробити майже ті самі гроші, що й за кордоном.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики