Цензор.НЕТ

23.11.18 13:13

У Раді Європи пропонують дати російській делегації право участі у виборах генсека, - Ар'єв

Українська делегація обіцяє протидіяти таким змінам до регламенту.

У Раді Європи пропонують дати російській делегації право участі у виборах генсека, - Ар'єв

У Раді Європи пропонують внести зміни до регламенту, які можуть дозволити делегації Російської Федерації брати участь у виборах генерального секретаря організації та інших керівних органів. Про це голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв повідомив у соціальній мережі Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

"Позитив: на засіданні Бюро в Гельсінкі прийнято рішення відмовитися від майже усіх змін у регламент на вимогу РФ", - йдеться в повідомленні.

Водночас політик назвав підозрілим той факт, що все-таки пропонується зберегти одну поправку про обрання керівних органів в Раді Європи.

"Підозріло: крім одного пункту - у разі позбавлення делегації права голосу, це не стосується виборів генсека Ради Європи, суддів ЄСПЛ та комісара з прав людини. Вибори генсека наступного року, тому, вочевидь, є спроба з боку зацікавлених осіб у Раді Європи, та й не тільки там, переконати росіян приїхати у січні в Страсбург. І хоча більшість моїх співрозмовників в ПАРЄ вважає цей варіант фантастикою, бо ці зміни не можуть бути прийняті до подання делегацій у ПАРЄ на 2019 рік, я би не відкидав цю можливість. Інакше яка логіка тягнути ці зміни взагалі, якщо не запросити росіян голосувати на виборах генсека Ради Європи?" - заявив Ар'єв.

У Раді Європи пропонують дати російській делегації право участі у виборах генсека, - Арєв 01

"Чому саме в січні? Подати свою делегацію, як і інші країни, росіяни можуть лише раз на рік - на початку року. І все, іншого варіанта немає, якщо в країні немає виборів - це єдиний виняток. Виборів у РФ немає. Тому українська делегація буде стежити уважно і діяти відповідно та адекватно, як завжди", - написав Ар'єв.

Нагадаємо, у 2014 році російська делегація в складі ПАРЄ була позбавлена ​​ низки повноважень, зокрема права голосу, через анексію Криму та агресію в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу в складі асамблеї на знак протесту.

9 жовтня в ПАРЄ відмовилися обговорювати документ, за яким делегація РФ могла б повернутися в Асамблею. Проект відправили на доопрацювання в профільний комітет. Ухвалення рішення відклали на наступний рік.

10 жовтня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, виступаючи на дебатах про майбутнє організації, заявив, якщо Росія не відновить платежі в бюджет РЄ у 2019 році, її участь у статутних органах буде припинено.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики