Цензор.НЕТ

23.11.18 18:57

Словаччина завжди підкреслює, що "Північний потік - 2" є політичним проектом, - Кіска

Словаччина вважає будівництво газопроводу "Північний потік - 2" не економічним, а політичним проектом.

Словаччина завжди підкреслює, що "Північний потік - 2" є політичним проектом, - Кіска

Про це заявив президент країни Андрей Кіска, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Що стосується "Північного потоку", Словаччина завжди підкреслює, що "Nord Stream - 2" - це не економічний, а політичний проект, а це надзвичайно важливо зрозуміти, якщо хтось постійно повторює, що це тільки бізнес-проект. Ні, у жодному разі - це лише політичний проект", - сказав Кіска в п'ятницю у Києві після зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини нарівні з уже діючим "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро. Згідно із задумом, газопровід Nord Stream 2 має подвоїти обсяги газу, що транспортується з Росії до Німеччини, в обхід України та Польщі. Планується, що газопровід має почати поставки газу по дну Балтійського моря з 1 січня 2020 року.

У проекті беруть також участь компанії з Німеччини, Австрії, Великої Британії та Франції. Противники проекту - зокрема Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє в ЄС близько третини обсягів газу. Польська влада хоче, щоб Європейська комісія підпорядкувала цю інвестицію законодавству Європейського Союзу. Внаслідок чого "Північний потік-2" може стати збитковим для "Газпрому".

Втрата Україною транзиту означає втрату значної частини валютної виручки. За даними Міністерства фінансів, самі тільки прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

Раніше державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі підриває економічну і стратегічну безпеку України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики