Якщо українську церкву визнають автокефальною, то Москви і московського духу в Україні не буде, - Філарет

11541 166
Якщо українську церкву визнають автокефальною, то Москви і московського духу в Україні не буде, - Філарет

Автокефалія, яку вселенський патріарх Варфоломій надасть православній церкві в Україні, зробить українську церкву незалежною від усіх церковних центрів.

Про це 23 листопада у Верховній Раді заявив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Ми зараз чекаємо від Вселенського Патріарха Варфоломія визнання Української православної церкви автокефальною церквою, тобто незалежною не тільки від Москви, а й від самого Константинополя. Ми будемо незалежними від усіх центрів і отримаємо Томос, що приводить буквально у тремтіння Москву. Тому що, якщо українська церква стане визнаною автокефальною, то це значить, що Москви в Україні не буде, не буде московського духу, а буде панувати українство", – сказав він.

Філарет вважає, що єдина українська церква в Україні буде.

"В єдності наша сила, і причиною всіх бід, які український народ перетерпів за тисячолітню історію, є наша роз'єднаність", - додав він.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду Вселенського патріархату було оголошено рішення, в якому йшлося, що Константинополь продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

3 листопада Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Стамбулі угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Як сказав за підсумками зустрічі Порошенко, угода створює умови для того, щоб "процес надання Томосу (про автокефалію. - Ред.) було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви". Глава держави назвав цей день, 3 листопада, історичним.

Топ коментарі
+72 Надія Лезновська
хорошо достали мудрого Филарета что аж прямиком в лоб мокшам плюнул.
показати весь коментар
23.11.2018 20:41
+56 укроп сумской
ГАМНО! - ДОХОДЧИВО?
показати весь коментар
23.11.2018 20:45
+44 Антон Сперанский
Поддерживаю целиком и полностью! Если украинскую церковь признают автокефальной, то Москвы и московского духа в Украине не будет, - Филарет - Цензор.НЕТ 613
показати весь коментар
23.11.2018 20:43